В Одесі конфлікт між римо-католицькою громадою та "Модессою" набирає обертів
У середу вранці на території між Одеським католицьким кафедральним собором і будівлею, що належить ЗАТ "Модесса", за адресою: Катерининська, 31-33 знову прибули робітники, які виконують роботи "з впорядкування території" за замовленням ЗАТ "Модесса", повідомляє ІА "МОСТ-Одесса".
У середу вранці на території між Одеським католицьким кафедральним собором і будівлею, що належить ЗАТ "Модесса", за адресою: Катерининська, 31-33 знову прибули робітники, які виконують роботи "з впорядкування території" за замовленням ЗАТ "Модесса", повідомляє ІА "МОСТ-Одесса".
У свою чергу, представники католицької громади перегородили робочим шлях автомобілем, обіцяючи звільнити його негайно ж після пред'явлення дозвільної документації на виконувані роботи.
"У відповідь на це через деякий час до собору під'їхав чорний "Мерседес", з якого вийшли молоді люди міцної статури і почали погрожувати представникам громади (марка та реєстраційний номер автомобіля записані представниками громади). Представники громади викликали у відповідь на зазначені дії наряд міліції. На пульті повідомили, що виклик прийнятий, але міліція на місце подій так і не приїхала. Однак "запал" молодих людей остудили журналісти", - повідомив юрист громади Володимир Боштан.
За його словами, незабаром на територію храму прибули представники інспекції з благоустрою Одеської міської ради.
"Однак і вони не зуміли пред'явити дозвільну документацію на ведення робіт на цій території", – уточнив юрист.
Як повідомила начальник інспекції з благоустрою міста Одеської міської ради Тетяна Касько, існує прохання ЗАТ "Модесса" на проведення цих робіт за вказаною адресою, на якому стоїть резолюція "не заперечую" її заступника Сергія Блажівська та першого заступника Приморської районної адміністрації Володимира Ярцева.
При цьому сам глава адміністрації, як повідомили представники громади журналістам, нічого не знає про такий дозвіл.
На питання, чи є на цьому документі згода і підпис сусідів (тобто, представників громади), Тетяна Василівна відповіла, що "була усна така згода".
Нагадаємо, ВГСУ відхилив касаційну скаргу католицької громади, визнавши незаконно встановленою частину огорожі собору Успіння Пресвятої Богородиці на вулиці Єкатерининській.
"Мова йшла про металеві ворота, що примикають до будівлі магазину. Тоді ж була поширена недостовірна інформація про те, що суд підтвердив право власності магазину на частину церковного подвір'я. Насправді ж ВГСУ (постанова від 16 жовтня 2012, справа № 5017/941/2012 ) залишив у силі рішення першої інстанції. Суд же першої інстанції наказував католикам знести опору воріт на території, що належить ЗАТ "Модесса" і залишав за "Модессою" право користування земельною ділянкою під магазином "Модесса" (кадастровий номер 5110137500:20:013:0003). Суд першої інстанції також наказував представникам громади ліквідувати перешкоди для користування ЗАТ "Модесса" будівлею магазину", – прояснили ситуацію представники громади.
За їхніми словами, всі вказані вимоги були задоволені.
Як повідомляється у статті, ЗАТ "Модесса" порушила status quo, внісши архітектурні зміни в займану нею будівлю (яка, зазначимо, є пам'яткою архітектури). Зокрема, представники "Модесси" прорубали двері в церковний двір там, де в проекті, було вікно. "Тим самим рішення суду про"ліквідацію перешкод для користування" вони тепер інтерпретують у зручному їм світлі. Також, спираючись на цю інтерпретацію, представники" Модесси "намагаються тепер переконати громадськість міста, що двір між собором і магазином" Модесса "є їх власністю", – уточнив юрист громади.