В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії

25.11.2015, 09:21
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 1
В Одесі 22 листопада пройшов VII музичний фестиваль святої Цецилії — «Цеціліада», традиційний для салезіанських парафій.

У римо-католицькому храмі св. Петра справжнє свято — у маленьких гостей на руках зав'язані блакитні стрічки, дорослі вітають один одного і готуються до виступу. Грати будуть Баха, Генделя ... Налаштовують орган, флейту, скрипку, акордеон.

— Це щорічне сімейне свято, яке проходить в парафії Св. Петра і його ми приурочили до пам'яті покровительки церковної музики святої Цецилії. Сюди прийшли наші парафіяни, наші близькі друзі, бо для нас цей день – родинне свято, справжнісінька радість, — ділиться отець Віталій Кривицький, настоятель парафії. — Наші парафіяни справжні професіонали. Грають не аматорськи — багато з них займаються в консерваторії.

Виступали парафіяльний хор ім. Тадеуша Хоппе, молодіжний хор, а також окремі виконавці. Особливо порадували найменші виконавці. Батьки не встояли — і теж вийшли на сцену заспівати.

Як і належить в кінці свята, кожному виконавцю роздали солодкі подарунки.

Нагадаємо, Цецилія Римська — свята римська діва-мучениця III століття. У Католицькій Церкві є покровителькою церковної музики. Зображується як мучениця з мечем і трояндою, поруч з клавішним інструментом або скрипкою. Ім'я святої Цецилії згадується в I Євхаристійної молитві (Римський канон) святої Меси латинського обряду Римо-Католицької Церкви. З XVI століття святу Цецилію вшановують як покровительку церковної духовної музики. Згідно з переказами, вона молилася Богу і співала духовні піснеспіви у той час, як її вели до вінця і навколо вправлялися у співі язичники. Святу зображують з різними музичними інструментами, але найчастіше з клавішними (орган, клавесин, фісгармонія, челеста) або скрипкою.

В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54490
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54491
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54492
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54493
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54494
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54495
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54496
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54497
В Одесі провели фестиваль на честь святої Цецилії - фото 54498

 

Анна Волошина