В Одесі реставрували ікону ХІХ століття

29 січня, 10:30
Культура
В Одесі реставрували ікону ХІХ століття - фото 1
В Одеській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України реставрували ікону Св. Миколая Чудотворця ХІХ століття.

Про це повідомили в Національному науково-дослідному реставраційному центрі України.

Ікона зберігається в колекції Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради. Реставрували її художниця-реставраторка творів станкового живопису Діана Ісаєва під керівництвом художника-реставратора першої категорії Іллі Полякова.

До реставрації ікона мала механічні пошкодження дерев’яних конструкцій, відшарування та втрати левкасу від основи, потертості живопису й золочення, нерівномірне потемніння покривного шару, щільні забруднення лицевого і зворотного боків твору. Скупчення бруду були в порожнинах конструкції рами й кіота.

Реставраційна робота розпочалася з укріплення аварійних ділянок фарбового шару і левкасу на іконі та рамі.

Елементи твору: ікона, різьблена дерев’яна рама та кіот – були надійно скріплені між собою цвяхами. Існувала велика імовірність пошкодити твір у процесі демонтажу цвяхів, тому було прийнято рішення провести реставрацію, не розбираючи конструкції.

Видалення бруду з важкодоступних ділянок здійснювали за допомогою власноруч створеної насадки для пилососа. Забруднення також видалено з поверхні живопису та основи ікони, вирівняно потемнілий покривний шар.

В Одесі реставрували ікону ХІХ століття - фото 128896

Для надання іконі експозиційного вигляду було виконано тонування реставраційних доповнень ґрунту і нанесено захисний шар лаку на всю поверхню живопису, рами та кіота.