В Одесі урочисто розпочали зведення Соборної мечеті

05 вересня, 11:34
Суспільство
В Одесі урочисто розпочали зведення Соборної мечеті - фото 1
Мечеть побудують на Балківській, 128, де раніше знаходився молитовний будинок. За словами імама міста Одеси шейха Ільяса Умарова, новий храм вміщатиме понад тисячу віруючих і увійде в трійку найбільших мечетей України.

Архітектура будівлі поєднуватиме східний та західний стилі, передає Еспресо.TV.

"У мусульманській громаді сподіваються, що Соборна мечеть стане не тільки духовним, але і архітектурним пам'ятником і центром тяжіння для 1,5 мільйонів віруючих України. Мусульмани кажуть, Одеса завжди була багатонаціональним містом, а прихильники ісламу - невід'ємна частина українського народу, готова працювати, щоб Україна зайняла почесне місце на міжнародній арені", - наводить подробиці одеська агенція Українська служба інформації.

До церемонії долучилися верховний муфтій України, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, представники влади та мусульманських країн - посол Індонезії Юдді Хріснанді, посол Іраку Бакир Ахмед Азіз аль-Джаф і посол Ірану Манучехр Моранда.

Відвідали мусульманське свято й представники християнських Церков. За словами священика Української Греко-Католицької Церкви отця Ігоря, мусульмани і християни - діти одного батька Авраама.

"Християни і мусульмани можуть бути разом і дуже добре ставитися один до одного. Це великий дар - дар миру, який ми ніколи не порушуємо, але завжди зберігаємо, бо світ - це найбільший дар, який дав нам Господь", - заявив він.