В Одеській єпархії ПЦУ підтримали календарну реформу

31 січня, 12:33
Православні
В Одеській єпархії ПЦУ підтримали календарну реформу - фото 1
В понеділок, 30 січня, у кафедральному соборі Різдва Христового ПЦУ м. Одеси, після соборної Божественної Літургії, відбулись Загальні збори єпархії, які очолив єпископ Одеський і Балтський Афанасій.

Питання скликання загальноєпархіального зібрання щодо теми календарних змін постало на підставі попередніх опитувань, проведених на парафіях, — повідомляють на фейсбук-сторінці єпархії.

Під час зборів було заслухано ряд доповідей, у яких розглянуто різні позитивні сторони питання календарної реформи, а також ризики і проблеми, що можуть виникнути у процесі втілення переходу на новий календар.

Зокрема, під час зібрання виступили професор, доктор історичних наук, пан Ігор Сапожніков, одеський обласний благочинний протоєрей Михайло Щерба, єромонах Нестор (Скрипник), секретар Одеської єпархії протоєрей Теодор Оробець та представник молоді єпархії – Лев Бубнюк.

В Одеській єпархії ПЦУ підтримали календарну реформу - фото 107856

У підсумку жвавого обговорення було прийнято рішення, що парафії Одеської єпархії, які бажають повністю перейти на Новоюліанський календар та не мають суттєвих розбіжностей у громадах щодо цього питання, мають подати відповідні прохання на ім’я керуючого єпархією владики Афанасія.

Окрім того, було стверджено, що питання загальноцерковної реформи календаря потребує мудрого підходу та соборного рішення усієї Православної Церкви України.

На завершення зборів єпископ Афанасій подякував усім за плідну працю та виважену позицію щодо важливого для нашої Церкви питання.