У найстарішій у Європі Бодліанській бібліотеці ( Bodlean library ) Оксфордського університету у корпусі Weston Library вчора виставили на загальний показ першу друковану книгу в Україні - Львівський «Апостол», виданий у 1574 у Львові.
Про це у себе на Фейсбуці написав історик, богослов, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило
Бодліанська бібліотека – найстаріша в Європі і найбільша у Великобританії, заснована ще в 1310-ті роки. Зберігає величезну кількість безцінних манускриптів, рукописів, стародруків і т.д.
Львівський «Апостол» являє значну наукову й історичну цінність як перша друкована в Україні книга. У світі відомо трохи більше 90 примірників цього видання. Один з них зберігається в Оксфорді у Бодліанській бібліотеці і відтепер перенесений із закритих фондів і виставлений на загальний показ. Працівники найстарішої європейської бібліотеки пишаються таким цінним експонатом у своїй колекції, який єднає цей древній науково-освітній центр з Україною.
Як написали співробітники бібліотеки у анонсі події: "Будь-хто, хто живе в Оксфорді або відвідує його, повинен завітати до Вестонської бібліотеки, частини Бодліанської бібліотеки Оксфордського університету на Брод-стріт, щоб подивитися на цей Апостол, який виставляється на загальний огляд. Апостол, текст Діянь і Послань, був надрукований у Львові в 1574 році і написаний українською мовою того часу. Які ж ніжні ці сторінки!"
Оцифровану версію Львівського "Апостола" 1574 р. виставлено на сайті Бодліанської бібліотеки за посиланням:
https://digital.bodleian.ox.ac.uk/.../e0000725-73ef-41f8.../
У бібліотеці, також зберігаються рукописне слов’янське Євангеліє 1429 р. (т.зв. «Бодліанське Євангеліє»), помітки у якому помилково приписували київському митрополиту Григорію Цамблаку; старовинне рукописне глаголичне Євангеліє; Євангеліє Карла Великого, написане золотом; перше видання Біблії Гутенберга (1455 р.) і багато іншого, фото яких можна подивитись у дописі за посиланням:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1222765754509090&id=100003270304592