В ООН закликали до дій проти релігійної ненависті після спалення Корану у Швеції

22.07.2023, 13:38
Світові
В ООН закликали до дій проти релігійної ненависті після спалення Корану у Швеції - фото 1
Рада ООН з прав людини (РПЛ) ухвалила резолюцію, що закликає міжнародну спільноту “запобігати й переслідувати акти й пропаганду релігійної ненависті, які є підбурюванням до дискримінації, ворожнечі й насильства”, після того, як спалення Корану у Швеції викликало широке обурення.

Про це інформує Слово про слово з посиланням на persecution.org.

Делегати з Пакистану і Палестини представили резолюцію, яка була прийнята 28-12 голосами попри заперечення деяких західних країн, які виступали проти неї з міркувань свободи слова, повідомляє Associated Press.

28 червня 2023 року іракець спалив Коран біля центральної мечеті Стокгольма. Місцеві правоохоронні органи намагалися перешкоджати іншим спаленням Корану в 2023 році, але шведський суд постановив, що шведське законодавство захищає такі дії, пов’язані з докором. Таким чином, поліція Стокгольма дозволила нещодавнє спалення Корану, але згодом висунула чоловікові звинувачення в діях, спрямованих “проти етнічної чи національної групи”, повідомляє Reuters.

Ця подія викликала обурення в усьому ісламському світі. Організація ісламського співробітництва засудила цей акт і шведську владу; Іран на знак протесту утримав свого нового посла в Стокгольмі; Талібан заборонив шведським неурядовим організаціям працювати в Афганістані; мусульмани провели демонстрації проти Швеції в містах Пакистану; а натовп протестувальників штурмував посольство Швеції в Багдаді. У відповідь на ці події пакистанський уряд звернувся до Ради ООН з прав людини з проханням скликати спеціальну сесію для розгляду цього питання, що призвело до прийняття вищезгаданої резолюції.

Сам шведський уряд засудив спалення Корану як “ісламофобський акт”. Представник Державного департаменту США заявив, що Вашингтон вважає, що “демонстрація створила атмосферу страху”, яка ставить під загрозу релігійну свободу, водночас стверджуючи, що дозвіл на проведення цього акту “підтримує свободу вираження поглядів”.

Міжнародний Християнський Концерн (ICC) повідомив, що правоохоронні органи Стокгольма згодом задовольнили запит на спалення Тори й Біблії біля посольства Ізраїлю в Стокгольмі. Пізніше численні джерела повідомили, що демонстрація не відбулася.