В ПЦУ прогнозують, що єрархи УПЦ МП  вже скоро “дозріють” до об’єднання

В ПЦУ прогнозують, що єрархи УПЦ МП  вже скоро “дозріють” до об’єднання - фото 1
За два-три роки можна буде провести щось на кшталт об’єднавчого “підсобору”, на якому до помісної Української Церкви приєднаються решта єрархів, які поки що зберігають вірність Російській Церкві в Україні (УПЦ МП) Таку думку митрополит ПЦУ Олександр Драбинко висловив під час інтерв’ю ведучому “DetectorUA. Інтерв’юер” Сакену Аймурзаєву.

Про це інформує Релігійна правда.

“Два-три роки ще потрібні для самоусвідомлення й усвідомлення того, що відбулося. Тоді ми зможемо повноцінно сідати за стіл перемовин, а можливо проводити якісь об’єднавчі підсобори… Потрібна буде нова форма. Якщо Об’єднавчий Собор можна було проводити у той час, коли він пройшов (15 грудня 2018 року – ред.), то зараз буде якась інша форма відновлення церковної єдності. Тут ще треба попрацювати над термінологією і самими процесами”, – зазначив митрополит.

“Я впевнений на всі 125%, що у нас буде єдина помісна Українська Церква. В якому форматі вона буде? Можливо будуть якісь зміни всередині самої ПЦУ у зв’язку з її ростом, з приєднанням єпархій і парафій УПЦ МП”, – розмірковує владика Олександр.

Він додав, що потрібен час для того, щоб віряни УПЦ МП, які ідентифікують себе як українці, зрозуміли, що ходять не до Української, а до Російської Церкви в Україні. А таких, на думку архієрея, близько 70-90%.

“Людям потрібно почути правду, що вони не Українська Церква, це Російська Церква в Україні, і що той бруд, яким поливають ПЦУ – що це неканонічна, недійсна, ряжена – це просто політичні вибрики”, – наглосив митрополит Олександр.

За зізнанням владики, його приєднання до помісної Української Церкви було “логічним завершенням того шляху, яким йшов, і до чого, власне, прагнули, увесь час готуючи канонічну автокефілію, ту автокефалію, яку ми маємо”.

“Я тільки не розумію, чому і з яких причин наші співбрати узяли і так усе це відкинули. Я не знаю, у якого Сірка вони позичатимуть очі, когли їм доведеться визнавати усе, що відбулося, законним канонічним фактом. Та вони це й так визнають, але тільки їх щось стримує (від приєднання, – ред.)”, – розповів митрополит.

Він наголосив: чим більше брехні людям говориш, тим більше починаєш у неї вірити, або й не вірити, а просто виправдовувати себе.

“І це самовиправдовування, яке зараз існує в УПЦ МП, настільки затягує, що знову ж таки починає комплекс вироблятися: ти винен, тому що ти пішов першим, ми би зараз можливо теж пішли б, але як ми підемо, якщо ти вже пішов туди”, – поскаржився митрополит на колег з УПЦ МП.