• Головна
  • Новини
  • В Польщі науковці з різних країн обговорюють значення Берестейської унії...

В Польщі науковці з різних країн обговорюють значення Берестейської унії

18.10.2010, 16:46
У містечку Супрасле в Польщі, поблизу польсько-білоруського кордону, розпочала роботу міжнародна наукова конференція на тему «Спадщина Берестейської унії».

У містечку Супрасле в Польщі, поблизу польсько-білоруського кордону, розпочала роботу міжнародна наукова конференція на тему «Спадщина Берестейської унії». Її організаторами виступили громадська організація «Collegium Suprasliense» і Кафедра соціології науки і освіти Люблінського католицького університету. До участі в конференції запрошені вчені з Білостоку, Любліна, Варшави, Кракова, Мінська, Бреста, Москви і Києва.

У своєму вступному слові президент «Collegium Suprasliense» відзначив, що значенню Берестейської унії до цих пір не приділяється достатньої уваги. Тим часом, за його словами, ця подія мала важливі історичні наслідки, хоч би в тому, що стосується формування духовної ідентичності білоруської нації. «Можна сказати, що нині білоруси заново відкривають для себе унію, — зазначив він. — Ми повинні лише радіти цьому факту: адже за часів комунізму обговорювати подібні теми було строго-настрого заборонено».

Він наголосив, що хоча впродовж багатьох десятиліть цю унію вважали виключно культурно-релігійним пережитком панування на цій землі польської Речі Посполитої, протее «унія, початок якої закладений 1596 року, досі залишається живим феноменом».

На сьогодні, як інформує Сибірська католицька газета, в Білостоцькому регіоні вже намає Унійної Церкви, проте залишилися багаточисельні пам'ятки її колишньої присутності. Серед них — древня друкарня в Супрасле, в XVII-XVIII століттях вона булла головною друкарнеюУнйної Церкви в Підляшші, а також велике святилище цієї Церкви в містечку Свята Вода, засноване Левом Кишкою — настоятелем Супраслінського чоловічого монастиря, що прийняв Унію. Пізніше той же Лев Кишка став Київським митрополитом Унійної Церкви.

Програму конференції продовжила доповідь греко-католицького священика з Канади о. Полікарпа Марселя, присвячена діяльності ордену василіан і їх народній місії.