В пріоритеті комітету з гумполітики у 2024-му - підготовка до 2-го читання законопроекту про заборону релігійних організацій, контрольованих Росією, - Кравчук

02 січня, 08:57
Держава
В пріоритеті комітету з гумполітики у 2024-му - підготовка до 2-го читання законопроекту про заборону релігійних організацій, контрольованих Росією, - Кравчук - фото 1
Пріоритетом парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 2024 року буде робота над підготовкою до другого читання законопроекту про заборону релігійних організацій, що контролюються з Росії, розповіла заступниця голови комітету Євгенія Кравчук (фракція "Слуга народу").

"Однозначно важливим законопроектом 2024 року буде законопроект про заборону релігійних організацій, якими керують і управляють із країни-агресора. Ми працюємо над цим законопроектом у робочій групі", - розповіла Кравчук у коментарі агентству "Interfax-Україна" 31 грудня.

Вона зазначила, що триває підготовка до другого читання законопроекту про заборону релігійних організацій, якими керують із країни-агресора - Російської Федерації.

Кравчук нагадала про понад тисячу поправок до цього законопроекту, які подали народні депутати, і висловила сподівання, що в лютому комітет зможе рекомендувати підготовлений законопрокт про заборону релігійних організацій, контрольованих із Росії) на розгляд у другому читанні на пленарному засіданні Верховної Ради.

"Ми хотіли б принаймні в комітеті завершити роботу над поправками, над обома цими законопроектами в січні. Максимально пройти, проговорити всі поправки до другого читання, щоб у лютому... могли б від комітету рекомендувати (на розгляд законопроєкту - ІФ-У) до зали, а... погоджувальна рада, сподіваюся, теж винесе (законопроєкт - ІФ-У) оперативно на голосування", - розповіла заступниця голови комітету.

За словами Кравчук, у планах комітету також - співпраця з ЮНЕСКО та USAID, оновлення законодавства, що стосується культурної спадщини.

"І йдеться не тільки про будівлі, про музеї, а й про нематеріальну культурну спадщину, про оновлення законодавства в археології, про переміщення культурних цінностей, про визначення та уточнення, введення в законодавство питання національних святинь. На прикладі Києво-Печерської лаври ми бачимо, як може розвиватися і може бути корисною людям культурна інституція. Тому ми якраз у 2024 році плануємо розпочати співпрацю разом з ЮНЕСКО та за підтримки USAID над частиною законодавства, що стосується культурної спадщини", - зазначила Кравчук.