В Росії 70-річну жінку Свідка Єгови засудили до двох років колонії, а її сина - до шести

25.02.2021, 10:47
Світові
В Росії 70-річну жінку Свідка Єгови засудили до двох років колонії, а її сина - до шести - фото 1
Абаканський міський суд виніс 24 лютого безпрецедентно жорстокий вирок свідкам Єгови: вперше позбавлення волі призначено жінці, до того ж літній за статтею 282.2 КК РФ (участь в забороненій організації).

Свідок Єгови Валентина Барановська отримала 2 роки колонії, повідомляє Портал "Credo.Press".

Її синові, Роману Баранівському, призначено 6 років колонії за більш суворої частини статті 282.2 КК РФ (організація діяльності забороненої організації). В основі кримінальної справи лежать записи розмов віруючих, з яких випливає, що вони сповідують релігію Свідків Єгови. Ніяких висловлювань власне екстремістського характеру в їх розмовах не виявлено, в справі немає жодного потерпілого.

Вирок винесла суддя Олена Щербакова. Рішення в силу не вступило, воно буде оскаржене. Обидва віруючих наполягали на своїй повній невинуватості. Після оголошення вироку віруючих взяли під варту і направили в СІЗО.

Настільки жорстоке покарання винесено за рекомендацією державного обвинувача - Світлани Шестакової з абаканської прокуратури. 1 лютого 2021 року під час дебатів вона попросила засудити Романа Барановського до 8 років колонії, а для Валентини Баранівської рекомендувала 5 років ув'язнення в колонії.

До виходу на пенсію в 2006 році Валентина працювала бухгалтером і економістом, а Роман займався оздоблювальними роботами.