В Росії поширюють фейк про спалення Біблії українським військовим

В Росії поширюють фейк про спалення Біблії українським військовим - фото 1
Новий епізод дезінформації з боку Росії: в мережі активно розповсюджують фейкове відео, в якому, згідно з повідомленнями, український військовий палить Біблію. Джерелом цієї неправдивої інформації стали російські Telegram-канали.

Центр протидії дезінформації заявляє про спроби російської пропаганди маніпулювати різними аудиторіями: російською – аргументуючи спалення священної книги тим, що вона викладена російською мовою, та західною – як підтвердження своєї тези про те, що “українці – сатаністи”. Про це пише "Слово про слово".

“Це спроба розпалити конфлікт, “викриваючи українські злочини”, з метою виправдання агресії Росії проти сусідньої держави і досягнення припинення військової допомоги країні, яка, за їх словами, не поділяє “європейських цінностей”, – зазначається в повідомленні Центру протидії дезінформації.

Експерти зазначають, що такі фейки є частиною більшого замислу – дискредитувати Україну і Збройні Сили України в очах світу.

Дезінформація та маніпуляції, що стосуються України та її військових, залишаються пріоритетними напрямками російської пропаганди. Цей новий випадок підкреслює необхідність критично ставитися до інформації, яка поширюється в мережі, та перевіряти факти перед їх поширенням, радять експерти.