• Головна
  • Проекти
  • В РПЦ дали зрозуміти, що можливий візит Папи в Україну не піде на корить стосункам Ватикану з МП...

В РПЦ дали зрозуміти, що можливий візит Папи в Україну не піде на корить стосункам Ватикану з МП

27.05.2010, 13:04
В РПЦ дали зрозуміти, що можливий візит Папи в Україну не піде на корить стосункам Ватикану з МП - фото 1
В Московській Патріархії прокоментували можливий візит Папи Римського в Україну, а саме - до Львова, 2012 року з нагоди 600-ліття перенесення столиці католицьких митрополитів з Галича до Львова.

Бенедикт_ХVI_Кирил_Гундяєв.jpgМОСКВА – В Московській Патріархії прокоментували можливий візит Папи Римського в Україну, а саме - до Львова, 2012 року з нагоди 600-ліття перенесення столиці католицьких митрополитів з Галича до Львова. В РПЦ зазначили, що візит Папи «на канонічну територію Московської Патріархії» не піде на користь стосункам РПЦ та РКЦ.

«Святкування 600-ліття перенесення кафедри галицьких католицьких митрополитів до Львова - не найкращий привід для приїзду Понтифіка в межі канонічної території Російської Православної Церкви, - заявив в.о. секретаря Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату(ВЗЦЗ МП) з міжхристиянських стосунків священик Дмитро Сизоненко.

Він наголосив на тому, що за останні роки стосунки між Московським Патріархатом і Римо-Католицькою Церквою «значно покращилися». Це відбувається, за словами священика, завдяки «яснішому усвідомленню того, що сьогодні православні і католики - не суперники, а союзники в справі відстоювання традиційно християнського розуміння соціальних і етичних проблем сучасності».

Священик відзначив, що успішно розвивається співпраця двох Церков в міжнародних організаціях: у Раді Європи, ОБСЄ, ЮНЕСКО, активно розвивається культурний обмін, наприклад, кілька днів тому «з великим успіхом» у Ватикані відбувалися Дні російської духовної культури, в святкуванні яких взяв участь Бенедикт XVI.

«Проте очевидний прогрес в православно-католицькому діалозі не знімає гостроти неврегульованої ситуації в західних областях України. Це найхворобливіший момент в наших стосунках. Але є всі підстави сподіватися на те, що ці проблеми вирішаться, оскільки сьогодні Святий Престол з великим розумінням ставиться до позиції Московського Патріархату», - підсумував представник ОВЦС МП у коментарі порталу «Інтерфакс-релігія».

Довідка: На засіданні XXXV конференції римо-католицьких єпископів України архиєпископ Мечислав Мокшицький поінформував, що Папі Бенедикту надіслане запрошення відвідати Україну з нагоди завершення Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу у 2012 році та 600-ї річниці перенесення єпископської римо-католицької столиці з Галича до Львова. У коментарі РІСУ архиєпископ Мокшицький зазначив, що прийняття Римською Столицею запрошення відвідати ту чи іншу країну ще не означає, що такий візит однозначно відбудеться. Як правило, інформація про приїзд Понтифіка оприлюднюється Апостольською Столицею за рік до візиту. В РКЦ сподіваються, що відповідь Ватикану на запрошення для Папи відвідати Україну буде позитивною.