В РПЦ пояснили, чому священнослужителі носять дорогі речі
Протоєрей Російської Православної Церкви Всеволод Чаплін вважає, що священнослужителі мають право носити дорогі речі, оскільки ці речі відображають суспільний престиж Церкви, повідомляє Український тиждень з посиланням на Інтерфакс..
"Люди, зазвичай, несуть найдорожче в храми, священикові, люди абсолютно природно хочуть, щоб їхні єрархи виглядали не гірше, ніж представники світської влади, щоб храми виглядали краще, ніж резиденції світських володарів, щоб церковні урочистості були найкрасивішими і найурочистішими", - заявив Чаплін, відповідаючи на питання слухачів молодіжного лекторію в Москві.
За його словами, підтвердження цьому можна побачити в будь-якій "по-справжньому живій релігійній громаді світу", члени якої завжди дбають, щоб те, що присвячене Богові, було максимально добре прикрашене і мало центральну роль в житті міста, в житті громади.
"Люди хочуть, щоб і храми Божі, й облачення духовенства, й елементи, пов'язані з громадським престижем духовенства, були б максимально видимими і відображали б те місце Церкви в житті суспільства, яке будь-віруюча людина вважає центральним", - зазначив голова синодального Відділу із взаємин Церкви і суспільства.
За його спостереженнями, в розкоші духовенству, зазвичай, дорікають люди, для яких наявність і храму Христа Спасителя у центрі міста, і позолочених соборів у центрі Кремля - це щось протиприродне.
"Насправді, продовжуючи думку про те, що духовенство не повинне мати дорогі речі, які йому не належать, а надані віруючими їм як представникам Церкви, можна прийти і до того, щоб роззолотити куполи, знищити, принаймні, храми, які потребують підтримки, і поставити склобетонні коробки", - вважає священик.
Тією ж логікою, за його словами, свого часу користувався Юда, говорячи, що не треба витрачати дорогоцінне миро на помазання тіла Ісуса Христа, а потрібно продати це миро і роздати гроші бідним.
"Коли люди жертвують щось на храм, на те, щоб духовенство виглядало гідно, в тому числі й перед лицем усіх сильних світу цього, які міряють ставлення до людини грошима, - це природне прагнення людини показати, що найголовніше - не раціональне витрачання коштів на ті чи інші минущі потреби, які ніколи не будуть повністю заповнені, а посвячення своїх грошових засобів, своєї праці на те, що належить Богові, на ті символи, які нагадують нам, що головне - це не політика, не економіка, не обивательські потреби людини, не її матеріальні інтереси, а присутність Бога, Його таємниці та духовна вертикаль у навколишньому світі", - відзначив Чаплін.
Раніше він представив три основні цінності, які, з погляду експертів з синодального Відділу зі взаємин Церкви і суспільства, повинні стати базовими у XXI столітті. Це віра, Батьківщина і свобода.
Крім того, на думку Чапліна, в Росії варто ввести загальний дрес-код.
Нагадаємо, під час візиту Глави РПЦ Кирила (Гундяєва) до України в об’єктив українських журналістів потрапив годинник на його руці - фірми Breguet, ціна якого коливається від 28 тисяч євро до 36 тисяч євро залежно від компанії-продавця.
У свою чергу, Предстоятель Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Митрополит Володимир (Сабодан) їздить на автомобілі Мерседес S-класу, який коштує близько 145 тисяч євро. Після оприлюднення цієї інформації намісник Києво-Печерської лаври архиєпископ Вишгородський Павло (УПЦ МП) назвав душевнохворим журналіста, який написав про Мерседес Митрополита УПЦ (МП).