В РПЦ вважають передчасним віддавати Україні крадену ікону

10.01.2021, 10:11
Світові
В РПЦ вважають передчасним віддавати Україні крадену ікону - фото 1
У Російській Православній Церкві вважають передчасним передавати Україні ікону святого Миколая, подаровану міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову у Боснії, до проведення експертизи.

"Наскільки мені відомо, досі не надано доказів того, що ця ікона є надбанням України. Я думаю, що тут повинні попрацювати експерти, і якщо це (...) крадена ікона, про що міг не знати дарувальник цієї ікони, тоді , звичайно, вона має бути повернуто ", - заявив глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон в ефірі телеканалу" Росія-24 ", пише Інтерфакс-релігія.

Однак якщо це не так, тоді знову ж таки, на думку митрополита, має бути експертний висновок, який підтвердить походження ікони.

Як повідомлялося 15 грудня Лавров відвідав з робочим візитом Боснію і Герцеговину, де голова її президії Мілорад Додік подарував міністру позолочену ікону XVIII століття.

18 грудня стало відомо, що посольство України в Боснії і Герцеговині направило в Сараєво ноту з вимогою повернути 300-річну ікону з Луганська. Там зажадали надати інформацію про реліквію і сприяти її негайного повернення на батьківщину.

Пізніше Росія за погодженням з дарувальником передала ікону в посольство Боснії і Герцеговини, рекомендувавши задіяти доступні правові механізми для з'ясування всіх обставин цієї справи, включаючи походження згаданого артефак