В РПЦ заявили, що вслід за Африкою "потурбуються" про православних у Туреччині

В РПЦ заявили, що вслід за Африкою "потурбуються" про православних у Туреччині - фото 1
Заява РПЦ прозвучала так: "Не можемо відмовити православним віруючим Туреччини в пастирській опіці в умовах, коли Константинопольський Патріарх став на бік розколу”.

Про це голова відділу завнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфеєв) заявив в інтерв’ю РИА “Новости”, яке поширене на сайті РПЦ.

На запитання, як можна пояснити те, що Патріарх Александрійський визнав ПЦУ, Алфеєв відповів:

“Не думаю, що він сам склонився до розколу. Думаю, його до цього змусили. Але не хочу говорити від його імені чи гадати про причини його вирішення. Воно прийняте, і в тій новій реальності, створеній безпрецедентними діями Константинопольського Патріарха з легітимізації українського розколу, у нас просто не залишалося вибору. Ми не могли відмовити клірикам, які усвідомили помилковість позиції свого Патріарха у прийнятті їх у лоно нашої Церкви. Так само ми не можемо відмовляти православним віруючим Туреччини в пастирському окормленні в умовах, коли Константинопольський Патріарх став на бік розколу”, – заявили в РПЦ.

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначається, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.