• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • В Україні розпочалася підготовка до конференції Європейської Асоціації дослідників релігії...

В Україні розпочалася підготовка до конференції Європейської Асоціації дослідників релігії

08.11.2021, 18:30
Анонс
Фото з конференції в Естонії - фото 1
Фото з конференції в Естонії
Джерело фото: Архів УАР
У липні 2023 року Київ стане місцем проведення поважного наукового форуму – 20-ї щорічної конференції Європейської Асоціації дослідників релігії (EASR). Про це РІСУ повідомили в Українській асоціації релігієзнавців.

Рішення про проведення цього представницького заходу за участі близько тисячі релігієзнавців з усього світу прийнято Генеральною асамблеєю EASR в 2019 р. Правління EASR у 2021 р. узгодило тему конгресу «Religions: Links, Connections and Movements», фахове обговорення якої стане важливим етапом у розвитку сучасної науки про релігію. Ідея провести конгрес у Києві підтримана всіма національними асоціаціями, які входять до EASR, що засвідчує авторитет Української асоціації релігієзнавців у світі.

"Щорічна конференція EASR у Києві в 2023 році, безумовно, стане найголовнішою подією для української релігієзнавчої спільноти, дозволить їй остаточно закріпитися в європейському професійному товаристві та подолати пострадянські комплекси, — повідомили РІСУ організатори. — Але, перш за все, це ще одна можливість гідного представлення України на міжнародній арені, адже багато гостей форуму є не лише визначними науковцями і релігійними діячами, а й представниками інтелектуальної еліти, впливовими лідерами опіній. Вони матимуть можливість не тільки наживо поспілкуватися з українськими колегами за фахом, а й краще познайомитися з українськими реаліями".

Європейська асоціація релігієзнавців об’єднує науковців з різних країн, найактивнішими з яких є колеги з Західної Європи. Відповідно, і щорічні конференції, першу з яких було проведено у 2001 році, відбувалися у західноєвропейських університетах. Єдиною пострадянською державою, яка на цей час прийняла щорічну конференцію, є Естонія (Тартуський університет, 2019). У 2021-му році конференція відбулася у Пізі (Італія), в ній взяли участь близько 900 учасників, серед них і українські вчені. У 2022 році конгрес пройде в Ірландії.

Українська асоціація релігієзнавців (УАР), яка є членом Міжнародної асоціації дослідників релігії (IAHR) з 2000, увійшла до Європейської асоціації у 2016 році.

"Як одна з наймолодших організацій-членів, ми маємо що запропонувати європейським колегам: багата релігійна історія України та успішний сучасний досвід міжконфесійного діалогу; кілька православних та дві великі католицькі Церкви; батьківщина хасидизму та теософського руху; найчисельніша (беручи до уваги Росію) за кількістю громад православна та баптистська (враховуючи Англію) країна Європи; перший храм Церкви ІХСОД у Східній Європі, — розповідають в УАР. — Крім того, найновіший досвід отримання автокефалії в православ’ї. Саме завдяки нашій унікальності європейські колеги підтримали ідею проведення щорічної конференції у Києві".

Ініціативна група у складі релігієзнавців Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, ГО «Українська асоціація релігієзнавців» та ГО «Майстерня академічного релігієзнавства», закликає долучатися до організації і проведення цього масштабного заходу. Крім того до оргкомітету запрошують представництво МЗС, КМДА, МКУ, МОН, українських університетів.

Конференція відбудеться у приміщеннях Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Організатори запрошують до співпраці потенційних спонсорів — вони будуть представлені у всіх інформаційних матеріалах форуму.

"Конференція зможе засвідчити не лише включеність нашої релігієзнавчої спільноти до загальноєвропейської, а й готовність нашої країни приймати та організовувати потужні міжнародні заходи. Для нашої держави, безумовно, конференція є важливим іміджевим проектом, бо це ще одна можливість розповісти світові про Україну, засвідчити її прагнення стати рівноправним членом європейської спільноти. Тому київський форум має стати не тільки подією наукового і культурного, а й державного значення", — наголошує професор Анатолій Колодний, президент Української асоціації релігієзнавців.