• Головна
  • Новини
  • В Україні створили фільм про традиційний домініканський обряд...

В Україні створили фільм про традиційний домініканський обряд

19.08.2022, 15:00
В Україні створили фільм про традиційний домініканський обряд - фото 1
В Україні побачив світ короткометражний документальний фільм про традиційний домініканський обряд «Sacrum Secretum».

Джерело: CREDO

Авторка сценарію та режисерка фільму, створеного у Львові за підтримки Домініканського душпастирства покликань, — Ірина Тереза Кондратюк OPs.

У фільмі взяли участь: отець Ігор Гнюс ОР, що працює у Львові, де регулярно відправляє Святу Месу у традиційному домініканському обряді та опікується Душпастирством вірних латинської традиції, отець Кшиштоф Шебля, доктор теології та літургіст, та отець Віталій Сапєга ОР.

Отець Ігор Гнюс розповів CREDO про те, як створювався фільм, і про те, чому знайомство з традиційною Літургією ордену є важливим для розуміння домініканської духовності загалом:

"Ідея створення фільму виникла під час зйомок короткометражних фільмів про святих Домініка і Гіацинта у 2016 році. Ці фільми були присвячені 800-річному ювілею ордену Проповідників. Тоді й постало фундаментальне питання: в чому полягає джерело домініканської духовності? Відповідь — в Істині, яка досконало виражається у Святій Месі. Тут присутні всі незмінні істини: догми, аскеза, покаяння, потреба Божої благодаті для спасіння і, звісно ж, ідентичність священника-домініканця.

Зйомки проходили у середині вересня 2019 року у Львівській катедрі. Щоб створити такий фільм, потрібно багато часу, певна кількість дублів, тому часто зйомки тривали цілий день, коли у катедрі не було Мес. Це була своєрідна форма аскези, але перебування у прекрасному соборі, де минулі покоління католиків залишили недооцінений скарб — саму будівлю, величні вівтарі які вказують на невидимість і трансцендентність Бога, а також на Його безмежну любов і близькість до людини через Боговтілення — це великий дар.

Під час роботи я особисто був приємно здивований, що досить багато людей протягом дня приходять сюди помолитись. Хтось — тільки на 5 хвилин, дорогою на роботу, хтось — на Святу Месу, щоб шанобливо прийняти Христа до вуст, стоячи навколішках, а деякі люди приходять до катедри, коли там нічого не відбувається, щоб у контемплятивній молитві зануритись в Божу таємницю".