В Україні відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
«Карітас Івано-Франківськ» займається проблемою торгівлі людьми з 2004 року. З того часу ми надали допомогу понад 240 особам. Лише в цьому році є десять осіб, які стали жертвами торгівлі людьми, - розповідає генеральний директор БФ «Карітас Івано-Франківськ» отець Володимир Чорній. – Наша мета – привернути увагу спільноти, щоб ніхто не потрапляв у рабство, як віднайти шляхи легального виїзду за кордон, працевлаштування. Для цього створили «лабіринт», який є ілюстрацією того, як не потрапити в пастку шахраїв. Також пояснюємо - куди потрібно звертатися у разі виникнення небезпеки. Це своєрідна профілактика для нашої громади. Адже багато хто, у зв’язку зі складними економічними і соціальними умовами, хоче виїхати за кордон».
Зі слів організаторів, «Лабіринт можливостей» – це подорож, яка допомагає з’ясувати - які є способи працевлаштування за кордоном, що потрібно знати, аби воно було успішним та безпечним, що необхідно взяти з собою під час поїздки. Відповіді – питання. І крок за кроком учасники квесту або уникають потрапляння у руки торгівців людьми і успішно досягають фінішу, або ж відповіді приведуть до ризикованих ситуацій, що у реальному житті виявилися б пасткою торгівців людьми.
«Лабіринт можливостей» складався з 250 паперових коробок і десяти станцій на яких учасник отримав запитання. У такий цікавий спосіб мешканці та гості міста змогли перевірити свою обізнаність щодо правил безпечної подорожі та працевлаштування. Кожен охочий отримав інформаційні буклети, тематичні браслети та флаєри з інформацією про торгівлю людьми та порадами - як уникнути подібних ситуацій.
«Пройшовши «лабіринт», я переконалася в тому, що могла б зробити чимало помилок через довіру до людей, - ділиться франківчанка Ірина. – Мені доводилося деякий час працювати за кордоном, але я їздила до родичів, тому була у безпеці».
«Я спробував пройти «лабіринт» просто заради цікавості, але з’ясував для себе чимало корисного, - каже чотирнадцятирічний Владислав, який приїхав до Івано-Франківська з Тернопільщини. – Наприклад, що не можна підписувати сумнівні документи, свої документи нікому не віддавати і ще багато того, що може мені знадобитися у майбутньому».
«Люди інколи потрапляють у небезпеку і не знають як поводитися, - пояснює пані Люба. – А тут я віднайшла багато цінної інформації про те, як діяти у тій чи іншій загрозливій ситуації, яка виникає, особливо, при виїзді за кордон. За кордоном зараз працює чоловік моєї доньки, отже, зможу дати йому добрі поради».
Акції, присвячені Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, відбулися сьогодні у різних містах України.