В Україну із першим візитом прибув верховний капелан Лицарів Колумба

04 жовтня, 15:42
Католики
В Україну із першим візитом прибув верховний капелан Лицарів Колумба - фото 1
В Україну із першим візитом прибув верховний капелан Лицарів Колумба ― Архиєпископ Балтіморський Вільям Едвард Лорі. Під час відвідин Львова Архиєпископ зустрівся з Митрополитом Львівським Ігорем (Возьняком).

За повідомленням пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ,у ході зустрічі архиєпископ Лорі висловив захоплення мужністю українського народу і зокрема, служінням Церкви для тих, хто потребує. Говорили також і про період підпільної Церкви. Для високого гостя УГКЦ ― церква-мучениця. Він підкреслив, що це є прикладом і натхненням для цілого світу. Архиєпископ помолився, щоб настав мир в Україні й наша держава відновила територіальну цілісність.

"Архиєпископ Лорі відповідальний за спільноту Лицарів Колумба в усьому світі. А це ― понад два мільйони осіб. Його візит ― це передовсім вияв солідарності Лицарів Колумба, а також Американської єпископської церкви з нашим народом. У квітні він зустрічався із представниками спільноти Лицарів Колумба на кордоні в Раві-Руській. Із того часу вони надають велику гуманітарну допомогу по цілій Україні. Також мають логістичний склад у Брюховичах, ― пояснив помічник Національного капелана для Лицарів Колумба в Україні отець Володимир Мальчин.

В Україну із першим візитом прибув верховний капелан Лицарів Колумба - фото 100271

Під час візиту до Архикатедрального собору святого Юра гості помолилися за мир в Україні перед іконою Богородиці, а в крипті ― за беатифікацію Митрополита Андрея Шептицького.

У зустрічі взяв участь також Національний капелан Лицарів Колумба в Україні екзарх Одеський Михаїл Бубній, національний делегат Лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький, представник найвищої ради Лицарів Колумба Шимон Чишек.

У межах візиту Архиєпископа Балтіморського Вільяма Едварда Лорі в Україну відбулася також зустріч із Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, із капеланами Лицарів Колумба, які зібралися з усієї України, та відвідини семінаристів Львівської Духовної Семінарії. Кожному семінаристові Архиєпископ Лорі, як знак благословення, подарував вервички і спільно помолилися з ними за мир в Україні.

2 жовтня в Римо-Католицькому храмі Яна Павла ІІ в Сокільниках відбулася церемонія введення в уряд новопоставлених національних офіцерів, які відповідальні за провід українських лицарів.

Лицарі Колумба діють на парафіях УГКЦ та РКЦ, допомагають переселенцям та всім, хто цього потребує в Україні.