В УКУ стартував новий волонтерський напрям «UCU Global Volunteers»

В УКУ стартував новий волонтерський напрям «UCU Global Volunteers» - фото 1
Лабораторія волонтерства Деканату студентського життя спільно з Відділом міжнародних академічних зв’язків УКУ провела презентацію нового волонтерського напряму «UCU Global Volunteers» у студентському центрі Колегіуму ІІ.

Про нову ініціативу повідомив Інформаційний відділ УКУ.

«Бути університетом, що служить» – девіз стратегії 2025 Українського католицького університету. Тож формування вектора міжнародного волонтерства є невіддільною частиною інтернаціоналізації спільноти УКУ.

Під час зустрічі запрошені гості – проректор УКУ з академічних питань та інтернаціоналізації Дмитро Шеренговський, професор Тілбурзького університету Кені Містерс (Kenny Meesters), виконавча директорка благодійного фонду «Разом для України» Евеліна Курілець, голова правління Інституту суспільних ініціатив Тарас Репицький разом зі студентами УКУ поділилися візією того, що таке глобальне волонтерство, чому воно є важливим для спільноти УКУ, які інструменти й механізми формують міжнародне волонтерство.

Ініціатива UCU Global Volunteers – студентський осередок, що стане фундаментом для інформування студентів УКУ про можливості міжнародного волонтерства, надання інституційної і менторської підтримки в часі проходження програм глобального волонтерства, і у перспективі – створення унікального корпусу міжнародних волонтерів УКУ.

В УКУ стартував новий волонтерський напрям «UCU Global Volunteers» - фото 99945

«Як спільнота послідовників засновників УКУ митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого, ми невпинно повторюємо їхній заклик “Великого бажайте!”. Сьогодні цей заклик спонукає нас розвивати інклюзивний та глобально орієнтований університет і кампус. Маємо велику честь і радість відкривати осередок UCU Global Volunteers із непересічними людьми», – зазначила керівниця відділу міжнародних академічних зв’язків УКУ Галина Процик.

Дмитро Шеренговський, проректор з академічних питань та інтернаціоналізації, переконаний, що у час великих криз, кожен українець став волонтером: «Міжнародні партнери вражені тим, яким чином українське суспільство у дуже короткі терміни змогло самоорганізуватися і перекрити ті проблемні точки, з якими стикається наша держава. Ми бачимо ефективний механізм: там, де процеси ідуть довго – приходить громадянське суспільство. І волонтерський рух є однією з його найважливіших деталей. Цей досвід, який ми зараз маємо, нам не просто треба пережити і забути. Він є трансформаційним. І нам потрібно його добудовувати не лише в допомозі армії та українцям, які опинилися в важких умовах, а й продумати, як його запроваджувати надалі для відбудови України».

«Ця ініціатива спирається на глобальні події, які відбуваються в гуманітарній сфері, цивільному захисті та світовій спільноті. Ми намагаємося об’єднати різні знання з усіх галузей для світової спільноти, щоб інші могли приймати більш обґрунтовані та кращі рішення, які стосуються питань цивільного захисту та катастроф. Серцем усіх цих подій є наступне покоління гуманітаріїв – ви, студенти. Сьогодні дуже важливо, щоб молодь у всьому світі не просто висловлювалася, а й активізувалась. Ми бачимо так багато прикладів, коли молоде покоління приносить нові ідеї, знання, навички та енергію, які здатні перетворити світ на краще та безпечніше місце. Тому я радий бачити, що ваш університет визнає та підтримує цей потенціал. Щобільше і важливіше — надає студентам підтримку та можливості впливати на світову спільноту», - наголосила Кені Містерс (Kenny Meesters), професор Тілбурзького університету (Tilburg University).

За її словами, ініціатива UCU Global Volunteers — лише одна з-поміж багатьох, яка на прикладі показує стійкість та наполегливість українців.

Теги: #УКУ