В Умань починають з'їжджатися хасиди

23.03.2023, 17:18
Культура
В Умань починають з'їжджатися хасиди - фото 1
В Умань почали з'їжджатися хасиди для святкування дня народження Рабі Нахмана, паломники мають дотримуватися усіх обмежень, які діють в Україні через воєнний стан.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на прес-службу поліції Черкаської області.

"З 22 березня паломники з усього світу приїздять до міста Умань на святкування дня народження Рабі Нахмана.

Правоохоронці Черкащини готові до забезпечення публічного порядку та громадської безпеки на території проведення релігійних заходів".

З 23 березня в Умані працює зведений загін працівників різних служб.

В Умань починають з'їжджатися хасиди - фото 110964

 

Рабі Нхман народився 1 Нісана (цьогоріч цей день випадає на 22-23 березня) 1772 року — 251 рік тому, повідомляє Jewish news.

Цадик Рабі Нахман (1772-1810) був парадоксальним мислителем й великим інтелектуалом хасидського руху. Він вбачав багато перепон на шляху до пізнання Бога та важливості радості і віри.

Раббі Нахман був правнуком Ізраеля бен Елізера, засновника хасидизму, й народився у Меджибожі — столиці хасидизму. За життя він був лідером багатьох єврейських спільнот, але був названий цадиком рабі Нахманом з Брацлава через брацавську спільноту, в якій прославився.

Він вважав, що світ постійно змінюється, тому жодні закони чи філософські ідеї не здатні осягнути, чи регламентувати ці зміни. Лише люди з чистою вірою або складним духовним досвідом здатні зрозуміти це.
Завдяки заповіту рабі Нахмана, його учні відвідують Умань кожного року на Рош а-Шана. Бо він вважав, що привніс в цей світ нове, таке саме, як Новий Рік.

Рабі Нахман обіцяв, що ті, хто приїздитиме на його могилу, отримають подарунок, і брацлавські хасиди, що відвідають це місце, моляться про добробут, а також про те, щоби закінчилася війна в Україні та настав мир після перемоги української держави.

Крім молитви, єврейські паломники приводять до ладу зачіски, танцюють та співають, готують святкові страви: наприклад, торт завдовжки три метри і прикрашений написами — уривками з Тори.

Наступного разу паломники — брацлавські хасиди планують відвідати Умань на Рош а-Шана, що цьогоріч відзначатиметься з 15 до 17 вересня.