В Умані власник кафе повісив табличку, що не обслуговує хасидів, поліція відкрила справу

В Умані власник кафе розмістив табличку, що не обслуговує хасидів у закладі, поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення рівноправності громадян за релігійними переконаннями.

Про це повідомляє НВ з посиланням на прес-службу поліції Черкаської області.

У відомстві заявили, що в п’ятницю, 11 вересня в Уманський відділ поліції надійшло повідомлення від виконавчого директора Об'єднаної Єврейської громади України про те, що невідомий в одному з кафе Умані розмістив табличку на трьох різних мовах з інформацією, що хасиди в цьому закладі не обслуговуються.
Заявник повідомив, що табличка показує упереджене ставлення до брацлавських хасидів. Поліція встановила, що оголошення встановив господар кафе.

За словами самого чоловіка, таким чином він хотів не допустити поширення коронавірусу.

Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що в цьому році через пандемію Україна обмежила паломництво хасидів до Умані на свято Рош-га-Шана, але не стала закривати місто.

У 2020 році пройде 5781-й юдейський Новий рік Рош-га-Шана. Цього року його святкування припадає на 18−20 вересня.

Святкування юдейського нового року в Умані пов’язано з тим, що в місті похований цадик (праведник) Нахман, а його могила — одна з найбільш шанованих святинь і місце паломництва для представників брацлавської течії хасидизму.

У ніч на Рош-га-Шана починають святкувати так, як записано в Торі (юдейському релігійному законі) — масово і шумно.

Саме в цей день, за юдейськими віруваннями, Всевишній вписує ім'я і подальше майбутнє в Книгу життя.