В УПЦ КП запевнили, що не закликають ані до погромів, ані до захоплень храмів УПЦ (МП)
Офіційне повідомлення прес-служби УПЦ КП оприлюднене увечері 25 лютого у зв’язку з поширенням інформації про можливі погроми та захоплення храмів УПЦ (МП) з боку Київського Патріархату.
З благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета прес-центр Київської Патріархії повідомив наступне: «Київський Патріархат не закликає ані до погромів, ані до захоплень храмів УПЦ (МП). Ми закликаємо наших братів і сестер з УПЦ (Московського Патріархату) до об’єднання у єдину Помісну Православну Церкву. Саме тому ми особливо не зацікавлені у розпалюванні ворожнечі з тими, з ким хочемо бути єдиними».
В УПЦ КП разом з тим зауважують, що тісні відносини УПЦ (МП) з колишнім Президентом, провокаційні заяви деяких архиєреїв та священиків Московського Патріархату щодо активістів Майдану викликали у значній частині суспільства справедливе обурення.
В УПЦ КП також акцентують на тому, що російськими ЗМІ вже котрий місяць поспіль нагнітається антиукраїнська істерія – що не може не обурювати, що УПЦ (МП) є складовою частиною Московського Патріархату, керівництво якого в особі Патріарха Кирила і його оточення тісно пов’язане з Кремлем. Тому, як сказано у повідомленні УПЦ КП, «немає нічого дивного, що обурення діями Кремля щодо України відбивається і на УПЦ Московського Патріархату. Все це вже приводить до стихійних громадських акцій протесту, наприклад під Почаївською Лаврою і в Сумах.»
«Київська Патріархія не може заборонити громадянам висловлювати свою думку. Але ми категорично закликаємо висловлювати її мирно, уникати провокацій»,– наголошують в УПЦ КП і повідомляють, що саме завдяки посередницькій участі патріаршого намісника митрополита Епіфанія, намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископа Агапіта і священиків УПЦ КП вдалося стримати активістів Майдану від входу на територію Києво-Печерської Лаври і розрядити напругу навколо неї.
Київський Патріархат закликає всіх до миру та порозуміння, до конструктивного діалогу та невідкладного подолання існуючого розділення: «Нашим братам – єпископату і священству УПЦ МП нарешті варто зрозуміти, що довголітня вимога Київського Патріархату об’єднатися і утворити єдину Помісну Православну Церкву зараз стала однією з громадських вимог Майдану».
В УПЦ КП також просять «не ширити напругу чутками про погроми та захоплення», а «братів з УПЦ (МП» закликають «не лише словами, але і конкретними справами довести своє бажання досягти церковної єдності та миру в Україні».