В УПЦ МП готують похід до Президента, ВРУ та Кабміну щодо перейменування на РПЦ в Україні

01 квітня, 17:56
Держава
В УПЦ МП готують похід до Президента, ВРУ та Кабміну щодо перейменування на РПЦ в Україні - фото 1
Віряни Української Православної Церкви звернулися до Володимира Зеленського з проханням скасувати зміну назви УПЦ МП . Про це на пресконференції в "Українських новинах" повідомив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, митрополит Климент (Вечеря).

"Віряни написали понад мільйон листів-звернень до президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів з вимогою скасувати неконституційний закон №2662 (проект 5309) про примусову зміну назви УПЦ", - розповів він.

За словами митрополита Климента, зрозумілої публічної відповіді віряни і Церква наразі не отримали.

"Проблема порушення прав і Конституції України залишається. Віряни кажуть, що прийдуть до Офісу президента, щоб особисто передати ці звернення", - додав він.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5309, який пропонує внесення зміни до профільного закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Законопроект передбачає, що релігійна організація, центр якої розташований у країні-агресорі, у своїй назві повинна вказувати повну статутну назву свого релігійного центру. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Цей закон викликав невдоволення з боку РПЦ, УПЦ МП та деяких проросійських політиків.

Закон № 5309 досі не запрацював.

Джерело: ТСН