В УПЦ МП хочуть притягнути до кримінальної відповідальності експертів, які досліджували їхній Статут

10.02.2023, 09:45
Держава
В УПЦ МП хочуть притягнути до кримінальної відповідальності експертів, які досліджували їхній Статут - фото 1
Голова Юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов вважає, що особи, які здійснювали релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності за державну зраду.

Про це о. Бахов заявив у інтерв’ю редакції Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

Священнослужитель зазначив, що Юридичний відділ Моспатріархату буде захищатися всіма законними способами на національному та міжнародному рівні та вкотре піддав критиці склад експертної комісії, яка на доручення РНБО проводила дослідження Статуту УПЦ МП.

"Ми знаємо, що чотирьом експертам з цієї експертної групи був заявлений відвід та висловлено недовіру. Так, пан Козловський закликав в інтерв’ю “Еспресо-ТВ” (здається) до того, щоб був прийнятий закон про заборону УПЦ. Пані Филипович називала УПЦ “квазірелігією”. Пан Чорноморець називав Українську Православну Церкву “УПЦ-ФСБ” і закликав депортувати єпископів та припинити існування установ Української Православної Церкви. Пан Саган закликав розірвати договори з релігійними громадами УПЦ на майно, яким вони користуються, а також активно просував ідею перейменування Української Православної Церкви. Ми вважаємо, що такі особи не повинні розглядати питання, яке надалі торкнеться 12 тисяч релігійних громад та мільйонів віруючих Української Православної Церкви", - сказав головний юрист УПЦ МП.

О. Бахов експертизу назвав незаконною, оскільки в результаті "експерти самовільно змінили предмет і об’єкт дослідження, посилаючись на інтернет-ресурси країни-агресора".

"Це не можна назвати висновком релігієзнавчої експертизи. Це взагалі не можна назвати експертизою. Це є певна інтерпретація науковців з філософії та історії свого бачення та уявлення церковно-канонічного зв’язку в статуті про управління УПЦ. Взагалі, читаючи той висновок, у мене складається враження, що їм давали вказівки з Росії, а предметом дослідження став саме статут РПЦ", - заявив клірик.

Нагадаємо, відомий релігієзнавець Юрій Чорноморець підготував для голови Юридичного відділу УПЦ МП протоєрея Олександра Бахова 23 запитання щодо статусу його конфесії.

"До речі, нагадую Бахову, на які питання хотілося б почути відповіді від нього перш ніж буде щось говорити про експертів взагалі та про мене зокрема", - зазначив Чорноморець.

Читайте також:

У ДЕСС прокоментували заяву УПЦ МП щодо “незаконності” експертизи Статуту цієї релігійної організації.

Висновок релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським Патріархатом