В УПЦ МП називають ПЦУ - "народним лихом", а себе - “єдино правильною Церквою”

14 вересня, 11:02
Православні
В УПЦ МП називають ПЦУ - "народним лихом", а себе  - “єдино правильною Церквою” - фото 1
Про це сказав голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП митрополит “Чернівецький і Буковинський” Мелетій.

Він дав інтерв’ю грецькому виданню, в якому звинуватив Православну Церкву України та її вірян у “розколі народу всередині країни”.

“Ця конфесія просто цинічно використовує трагічну для нашого народу ситуацію, що склалася, і продовжує силою захоплювати наші храми в тих регіонах країни, де немає активних бойових дій. У той час, коли всім нам потрібна народна єдність, коли ворог на сході та півдні країни, представники ПЦУ працюють на розкол народу всередині країни, насильно відбираючи у нас храми, зводячи наклеп на нашу Українську Православну Церкву, на наших парафіян, які захищають свою країну, на таких самих українців, як і вони самі”, – заявив архиєрей УПЦ МП.

“Поведінка ПЦУ – це наше народне лихо. Жодна інша конфесія країни (ні римо-католики, ні греко-католики, ні протестанти) не поводяться так, як вони. Єдиний масштабний міжконфесійний конфлікт у країні породжують саме представники ПЦУ та люди, симпатизуючи їм на місцях”, – акцентував Мелетій.

“Вже багато років і навіть зараз представники ПЦУ навмисно намагаються навісити на нас ярлик чужої для України Церкви, навмисно називаючи нас «Російською Церквою в Україні», при тому, що ми завжди були, є і будемо Українською Православною Церквою, що складається з етнічних українців та громадян України. Це дуже небезпечний наратив, який вже приніс багато біди нашій країні”, – сказав митрополит “Чернівецький і Буковинський”.

“Мені здається, що наша влада починає розуміти цю проблему. Наприклад, Міністр культури України Олександр Ткаченко за останні місяці у своїх публічних виступах вже кілька разів говорив про те, що й УПЦ, і ПЦУ це «дві наші українські церкви», що немає «Російської Церкви в Україні», а є Українська Православна Церква”, – зазначив митрополит УПЦ МП.

Він назвав УПЦ МП - “єдино правильною Церквою”: “При цьому, хотів би зазначити, що саме наша Церква є для України історичною та традиційною Церквою, на відміну від ПЦУ, новоствореної чотири роки тому на основі розкольницьких груп, що відкололися від нас. Напевно, саме цим і пояснюється їхня агресивна поведінка щодо нашої Церкви, від якої вони відкололися й ім’я та історію якої вони хочуть обманом привласнити собі”.