В УПЦ МП не мають наміру виконувати рішення Синоду РПЦ , які обмежують її права

В УПЦ МП не мають наміру виконувати рішення Синоду РПЦ , які обмежують її права - фото 1
"Ми вже давно самі здійснюємо канонізації святих і складаємо тексти богослужінь святим, без узгодження з РПЦ. І навряд чи ця ситуація зміниться в сторону обмеження наших прав", - заявив 30 грудня у своєму телеграм-каналі заступник глави Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоєрей Микола Данилевич, коментуючи прийняте напередодні рішення Синоду РПЦ МП про те, що відтепер богослужбові тексти самоврядних Церков у складі РПЦ зобов'язані погоджувати з Московською Патріархією.

Відповідне рішення міститься в журналі № 113 засідання Синоду.

Як повідомляє Портал «Credo.Press», протоєрей Микола Данилевич переконаний, що це рішення не стосується УПЦ МП, статус якої "вище Самокерованої Церкви".

Разом з тим, Предстоятель УПЦ МП є постійним членом Синоду РПЦ МП, а Архиєрейський Собор в Москві в 2017 році істотно обмежив самостійність Української Церкви.

«Звичайно, буває іноді, що деякі рішення Синоду РПЦ, в яких згадується УПЦ, трактуються так, як це роблять наші ЗМІ. Однак реалії життя нашої Церкви інші. УПЦ зростає і розвивається, і втиснути назад деякі аспекти її життя в рамки деяких регламентуючих документів вже складно, а іноді і неможливо», - підкреслив речник УПЦ МП.