В УПЦ МП проти передачі ПЦУ одного з храмів у Києво-Печерській лаврі

В УПЦ МП проти передачі ПЦУ одного з храмів у Києво-Печерській лаврі - фото 1
В УПЦ МП проти передачі ПЦУ одного з храмів на території Верхньої лаври, бо це "збільшить градус релігійної ворожнечі".

Таку заяву зробив Юридичний відділ УПЦ МП.

За словами юристів Моспатріархату, Києво-Печерська лавра перебуває у воволодінні УПЦ МП з 1988 року. Монахи відновили з руїн чимало храмів та келій і на сьогодні до братії чоловічого монастиря входить 220 осіб.

"Водночас у 79 монастирях «ПЦУ», нараховується лише 233 особи. Це свідчить про те, що у «ПЦУ» майже відсутні люди, які бажають жити чернечим життям. Своєю чергою це означає, що приміщення, на які вони претендують, не будуть використовуватись за призначенням, а їх присутність в лаврі буде лише збільшувати градус релігійної ворожнечі”, - зазначають в УПЦ МП.

Там вважають, що ПЦУ нібито має намір захопити усю лавру.

“І зараз мова йде не про один храм, тому цілком очевидно, що подібну рейдерську схему хочуть застосувати, щоб заволодіти Києво-Печерською Лаврою, та утворити там джерело релігійної ворожнечі”, - роблять висновок церковні юристи.

Нагадаємо, 23 червня Митрополит Епіфаній звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням надати ПЦУ один з храмів на території Верхньої лаври, у якому зараз не проводять постійні Богослужіння.

У ПЦУ наголошують, що від середини 1990-х років багаторазово порушувалося питання про припинення монополії Московського Патріархату на використання храмів лаври для звершення Богослужінь. Духовенство і вірні письмово і публічно вимагали надати один із храмів лаври (зокрема – мазепинську церкву Всіх Святих над Економічною брамою) для богослужінь УПЦ КП, повним спадкоємцем якої тепер є ПЦУ.

За ці роки, особливо від 2014 року, від початку війни Росії проти України, лавру полишили багато парафіян, які не могли надалі терпіти поширення в ній російської неоімперської ідеології.

"Нині, навіть серед ченців монастиря Московського Патріархату є ті, хто виступають проти подальшого перебування Лаври у зв’язку з РПЦ, бажають розбудовувати не «русскій мір», а відновлювати давні українські традиції лаврського життя в родині Православної Церкви України", - зазначають у ПЦУ.