В УПЦ МП тішаться, що заблокували закон про перейменування їхньої конфесії

В УПЦ МП тішаться, що заблокували закон про перейменування їхньої конфесії - фото 1
На з’їзді “гнаних”, який організувала в Києво-Печерській лаврі УПЦ МП, керуючий справами митрополит Антоній (Паканич) похвалився, що “шляхом необхідних юридичних процедур було заблоковано через суд закон про так звані перейменування релігійних організацій”.

Він наголосив, що за допомогою цього закону в них “хотіли відібрати офіційну назву Церкви та створити умови для масштабного рейдерського захоплення храмів”.

Текст виступу опублікував сайт РПЦ в Україні, повідомляє Релігійна правда.

За словами Антонія, Моспатріархат “робить усе можливе для того, щоб захистити своїх віруючих та їхні права”.

Серед заслуг він назвав звернення до президента України, інших державних діячів “із закликом зробити все можливе для припинення дискримінації канонічної Церкви та її пастви”, а також те, що “шляхом необхідних юридичних процедур було заблоковано через суд скандальний закон про так звані перейменування релігійних організацій, за допомогою якого в Української Православної Церкви хотіли відібрати офіційну назву та створити умови для масштабного рейдерського захоплення її храмів”.

Також він розповів, як їхня “гнана” Церква будує нові храми, зокрема вже звершуються служби у 34 відбудованих храмах, ще 4 – на стадії будівництва.

Як вже писала РІСУ, у понеділок, 22 лютого, у Києво-Печерській лаврі стартував “Правозахисний форум” у вигляді з’їзду представників громад УПЦ МП, храми яких, як стверджують в УПЦ МП, “захоплені ПЦУ”.

Як “свідків беззаконня ПЦУ” до лаври звезли близько 300 віруючих, нібито “постраждалих від гонінь”.

Офіційний сайт УПЦ МП оприлюднив звернення Митрополита Онуфрія до учасників цього форуму. У ньому очільник УПЦ МП закликає "твердо стояти і не боятися" та заявляє про переслідування Церкви.

Народний депутат Ростислав Павленко вважає, що з'їзд представників “парафій захоплених храмів” УПЦ МП, який прошов у Києві - це спроба тиску на судову гілку влади та замах на державну безпеку.