З'їзд "гнаних" у лаврі - це замах на державну безпеку, - Павленко

25.02.2021, 09:33
Держава
Зібрання "гнаних" у Трапезному храмі Києві-Печерської Лаври, який є частиною державного Заповідника - фото 1
Зібрання "гнаних" у Трапезному храмі Києві-Печерської Лаври, який є частиною державного Заповідника
Народний депутат Ростислав Павленко вважає, що з'їзд представників “парафій захоплених храмів” УПЦ МП, який прошов у Києві - це спроба тиску на судову гілку влади та замах на державну безпеку.

Про це він написав у себе на Фейсбуці.

"22.02 у Києво-Печерській Лаврі відбулось зібрання, яке не піддається сприйняттю ані з цековної, ані з державної точки зору.

Інакше, ніж замахом на стабільність і державну безпеку, цей хід-парад ненависті назвати не можна.

Очевидно, це спроба тиску на судову гілку влади у часі, коли Конституційний Суд почав процедуру підтвердження конституційності законів щодо прав віруючих, які були прийняті 2018 і 2019 року", - зазначив нардеп.

Як зауважив Павленко, на цьому з'їзді звучали відверто "русскомірські темники".

"На цьому зібранні звучали відверті заклики до непокори і виведення на вулиці «мільйонів невдоволених» (цікаво, де вони їх знайдуть?). Озвучувались і звичні псевдоканонічні русскомірські темники. Оскільки Спаситель учив, що Бог - це Любов, і заповідав любити ближнього свого - такі збіговиська далекі і від християнської етики і вчення", - підкреслив депутат.

Ростислав Павленко заявив, що у межах повноважень народного депутата, буде з'ясовувати, хто дав дозвіл "гнаним" на проведення зібрання у Трапезному храмі Києві-Печерської Лаври, який є частиною державного Заповідника.

"А що в цей час роблять спеціально уповноважені органи держвлади? Жодної реакції. Мовчать, нібито й нічого не відбулося.

Це варто сприймати як солідаризацію з антидержавними вибриками і російським наративом ненависті?

Ба більше; засідання відбувалося у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, який є частиною державного Заповідника «Києво-Печерська Лавра», внесений до переліку об’єктів ЮНЕСКО і кожен акт користування такими об’єктами має бути регламентований спеціальним договором користування між Заповідником і конкретною релігійною організацією.

Отже, і Заповідник, і Мінкульт не могли не знати про проведення цього антидержавного заходу. Тому чому мовчать?

Чи знали, але згодні і поділяють? Тоді це - зразок колаборації в рамках ворожої кампанії проти України. Виникають цілком конкретні питання:

- Чи існують хоч якісь договори, які регламентують порядок використання Московським Патріархатом об‘єктів Заповідника (такі договори є в усіх інших заповідниках, але вони, схоже, відсутні в Лаврі);

- Де реакція дирекції Заповідника?

- Де реакція профільного центрального органу виконавчої влади - Мінкульту чи, бодай, Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті?

- Зрештою, де реакції СБУ?

Звертатимусь щодо роз‘яснень усього цього в межах своїх повноважень. Бо, скаржачись на неіснуючі «гонєнія», Московський Патріархат в Україні одночасно переходить усі межі", - наголосив Ростислав Павленко.