В УПЦ МП вчергове заявили про "дискримінаційний" характер проекту Закону про військове капеланство

Йдеться про “проект Закону “Про Службу військового капеланства” № 4626. В УПЦ МП вважають його дискримінаційним щодо військовослужбовців, які є їх вірними.

В УПЦ МП піддали критиці допис у Фейсбуку нардепа Святослава Юраша, який розповів про підготовку законопроекту про військове капеланство у Збройних силах України та про благословення на цю діяльність від предстоятеля ПЦУ Митропролита Епіфанія. Про це йдеться у повідомленні Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

В УПЦ МП заявили: “Зареєстрований проект Закону “Про Службу військового капеланства” № 4626 має дискримінаційний характер щодо військовослужбовців — віруючих Української Православної Церкви. Їх планують позбавити душпастирської опіки з боку священнослужителів своєї Церкви”.

Як РІСУ інформувала, авторами законопроекту про капеланство №4626 виступили депутати фракцій «Голос», «ЄС», «Слуга народу», ін. До розроблення законопроекту було запрошено представників різних конфесій, окрім представників УПЦ МП, йдеться у повідомленні.

"Попри те, що у законопроекті наголошується на поліконфесійності нашої держави, та говориться про «рівність представників усіх віросповідань <…> щодо задоволення їх релігійних потреб», цей самий законопроект містить низку дискримінаційних положень стосовно вірних УПЦ... Проект Закону “Про Службу військового капеланства” не лише не вирішує проблему дискримінаційного позбавлення вірних УПЦ – військовослужбовців військових формувань України права на душпастирську опіку з боку священнослужителів своєї Церкви, а відтак забезпечення конституційного принципу рівності громадян незалежно від релігійних переконань, але навпаки лише поглиблює цю проблему. Прийняття даного законопроекту додатково посилить напругу у міжконфесійних відносинах у суспільстві, призведе до подальшого розпалення міжконфесійного протистояння та формування упередженості стосовно вірних УПЦ", - скаржаться в УПЦ МП.

22 січня 2021 року зареєстровано законопроект «Про Службу військового капеланства». Це результат спільної праці представників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Церков та релігійних організацій, а також депутатів різних фракцій.

Мета — належна організація задоволення духовно-релігійних потреб особового складу ЗСУ, НГУ, ДПСУ та інших військових формувань, оскільки з початком російської агресії проти України військові капелани відразу вирушили на передову і продовжують підтримувати наших бійців досі.

Згідно з законопроектом, перед прийняттям на роботу капелани повинні пройти погодження з органами СБУ (“Центральним управлінням або регіональними органами СБУ, органами військової контррозвідки”).

УПЦ МП не хоче погоджувати з СБУ кандидатури військових капеланів. Офіційні представники УПЦ МП не коментують всебічну підтримку, яку єпархії УПЦ МП надають російським окупаційним силам в Криму, освячуючи бойову техніку і відпрацьовуючи оптимальну схему служіння священиків на бойових позиціях росіян.

Нагадаємо, що у 2018 році "Судовий репортер" розповідав, як ГРУ РФ вербує українців і працює з ними за допомогою «Молитвослова с канонами на каждый день седмицы и всякое прошение души».

Кримські священнослужителі УПЦ МП також благословляли форум сепаратистів Донбасу, Осетії, Придністров’я.

У прес-службі Міноборони, посилаючись на результати опитування, повідомили, що понад 80% військовослужбовців-вірян Збройних сил України відносять себе до православних». За результатами анкетування, у ЗСУ 70% військових назвали себе вірянами Православної Церкви України, 10% вказали належність до Української Православної Церкви Московського Патріархату, 7% - до Української Греко-Католицької Церкви, 4% - до Римо-Католицької Церкви в Україні, 2% сповідують іслам, 2% ідентифікують себе протестантами, 5% належать до інших релігій.