В Ужгороді представили документальний фільм про реконструкцію Берегівської синагоги

В Ужгороді представили документальний фільм про реконструкцію Берегівської синагоги - фото 1
Документальний фільм про реставрацію Берегівської великої синагоги «Серце Берегова» випустили співробітники телеканалу TV21 Унґвар. Стрічка розповідає про реалізацію підготовчих задумів і планування процесів виконання архітектурних робіт. У фільмі представлена ​​також історія юдеїв Берегова та їхньої колишньої синагоги.

Після історичного екскурсу закарпатські та угорські експерти знайомлять глядача з планами перетворення колишньої синагоги на міський культурний центр, який відповідатиме потребам ХХІ століття. У фільмі можна побачити процес демонтажу бетонного саркофага з-під будівлі, де його заховали в 1960-х роках, та її перетворення на багатофункціональний культурний центр. Про це пише Карпатський об'єктив.

Берегівський будинок культури – колишня синагога, зведена в 1883-му та перебудована в 1969 році, – є однією з визначальних будівель головної площі міста, а також одним із видатних символів кількасотрічного мирного співіснування представників багатьох національностей та релігій у країні.

Плани реконструкції Берегівського будинку культури не канули в лету, адже Угорщина не зупинила цей проект і паралельно з іншими ініціативами продовжує роботу в Україні, у тому числі на Закарпатті.

В Ужгороді представили документальний фільм про реконструкцію Берегівської синагоги_1

"Завдяки різним проектам, зокрема представленому в цьому документальному фільмі, ми прагнемо допомогти не лише закарпатській угорській громаді, а й нашим українським друзям. Усе це робиться в дусі людських і добросусідських відносин між двома країнами. На це спрямована активна зовнішня політика Угорщини та непряма й пряма гуманітарна та інша допомога Україні", – наголосив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї.

Дипломат також повідомив, що першими будівлю колишньої синагоги вивчили фахівці. Вони спланували хід ремонтних робіт та окреслили найважливіші завдання щодо її збереження.

Документальний фільм «Серце Берегова» – повнометражна стрічка, яка на основі розповідей фахівців, залучених до реалізації проекту, інформує про планування реставраційних робіт. У її створенні взяли участь Камілла Дебрецені, Бейло Балла, Томаш Берецкі, Ілдико Молнар, Мігай Дебрецені-молодший, Томас Ваш, Мігай Дебрецені-старший, Шандор Коцавер. Багато хто з них завітав і на презентацію фільму.