У єгипетській оазі Бахарія археологи розкопали залишки давніх християнських споруд із гарно збереженими біблійними написами. Релігійний комплекс діяв з IV - VIII ст. н. е.
Керівник франко-норвезької археологічної місії Віктор Гіка розповів, що комплекс складався із 6 секторів. Містили 19 видовбаних у скелі келій, на стінах двох із яких присутні написи. Також археологи розкопали 3 церкви, від яких збереглася лише структура, наземну резиденцію ченців і трапезну. Наземні споруди майстри будували із сирцевої цегли та базальтового каменю, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Ancient Origins.
Символи та написи на стінах залишали копти - прямі нащадки давніх єгиптян, які сповідували християнство. Написи - переважно релігійні тексти з Біблії грецькою мовою. Також вони розповідають про життя ченців у регіоні з V ст. Саме в цей час комплекс діяв найактивніше.
На місці розкопок ще виявили керамічні вироби із грецькими написами та фрагменти тканин.
Історики розповідають, що християнське чернецтво вперше виникло в Єгипті на початку IV ст. Його організував близько 305 року святий Антоній. Після його смерті 356-го або 357 року в Єгипті існували 2 види чернецтва - поселення чи колонії пустельників, або ж монастирі, в яких велося повноцінне громадське життя.
У Міністерстві старожитностей Єгипту зазначили, що відкриття важливе, оскільки дає раніше невідому інформацію про планування ранніх монастирських будівель і формування перших чернечих спільнот на теренах Єгипту.