• Головна
  • Новини
  • В Єрусалимі вперше за 200 років почали реставрувати гробницю Христа...

В Єрусалимі вперше за 200 років почали реставрувати гробницю Христа

08.06.2016, 15:36
В Єрусалимі вперше за 200 років почали реставрувати гробницю Христа - фото 1
В останній раз реставраційні роботи проводилися тут в 1810 році після пожежі.

На цьому тижні вперше за останні 200 років в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі почалася реставрація гробниці Ісуса Христа. Будівельники повинні зміцнити кувуклію – стародавню каплицю, яка, як вважають християни, розташована над тим місцем, де тіло розп'ятого Христа вмили, завернули в плащаницю і поховали в кам'яному склепі, пише KP.UA з посиланням на Associated Press.

Гробниця.jpg

Кувуклія розташована в центрі Ротонди Храму Воскресіння Христового. Вона складається з Гробу Господього і бокового вівтаря Ангела. Сучасна каплиця була побудована в 1810 році і з тих пір не реставрувалася. За останні 200 років конструкція кувуклія стала більш хиткою через погодні умови і 6-бального землетрусу в 1927 і 1934 роках.

Роботи займуть від 8 до 12 місяців, але церковні влади запевнили, що під час реставрації доступ паломникам не обмежуватимуть буде.

Храмом володіють представники шести конфесій, тому тривалий час вони не могли домовитися про реставрацію. Однак в 2015 році влада Ізраїлю заявили про небезпеку храму для відвідувачів, і представники релігійних конфесій спільно дали "добро" на реставраційні роботи. Кожна з шести конфесій дала частину грошей на реставрацію Храму Гробу Господнього. Персональне пожертвування зробив сам король Йорданії Абдалла. Район Старого міста, де розташований храм, до арабо-ізраїльської війни 1967 року перебував під контролем Йорданії, і ця країна продовжує брати участь в охороні християнських і мусульманських святинь Єрусалима. Вартість реставраційних робіт складе приблизно 3,3 млн доларів.

Вважається, що храм стоїть на тому місці, де, згідно зі Священним Писанням, був розп'ятий, похований, а потім воскрес Ісус Христос. Храм був побудований імператором Костянтином в 4 столітті.

Реклама
Реклама