В ЮНЕСКО спростували твердження УПЦ МП про загрозу руйнування Києво-Печерської лаври

23.07.2021, 09:18
Культура
В ЮНЕСКО спростували твердження УПЦ МП про загрозу руйнування Києво-Печерської лаври - фото 1
Комітет Світової спадщини ЮНЕСКО дійшов висновку, що об'єктам Софії Київській та Києво-Печерській лаврі нічого не загрожує, заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Є чудові новини для України з 44-ї сесії комітету Світової спадщини ЮНЕСКО. На сьогоднішньому обговоренні розглядалося питання стану збереження об'єктів, що мають охоронний статус ЮНЕСКО у всьому світі. Місія дійшла висновку, що загальний стан збереження об’єкта Собору Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами та монастирського комплексу Києво-Печерської лаври з церквою Спаса на Берестові є задовільний. Об’єктам Софії Київській та Печерській лаврі нічого не загрожує", - написав Ткаченко у Telegram-каналі.

За його словами, комітет Світової спадщини також відзначає позитивні тенденції з 2017 року і заявляє, що реалізація всіх відповідних заходів позитивно позначається на збереженні цінності об'єкта.

"Жодних нових факторів, що негативно впливають на стан збереження об'єкта, не було виявлено. Більше того, порівняно з минулими роками є значні поліпшення", - додав він.

Нагадаємо, священнослужителі УПЦ МП просили Кабмін розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт в лабіринтах Ближніх печер (корпус №90), через загрозу руйнації.

Як писала РІСУ, відомий релігієзнавець Олександр Саган заявив, що духовенство УПЦ МП треба виселити з Києво-Печерської лаври, бо вони довели святиню до занепаду.