Вандали знову осквернили ханукальний світильник у Києві

Вандали знову осквернили ханукальний світильник у Києві - фото 1
У ніч на 13 грудня у столиці на Подолі осквернили світильник, встановлений Київською єврейською громадою KEDEM.

Про це повідомили у Telegram Об'єднаної єврейської громади України, до якої входить 137 єврейських громад і організацій, пише Gazeta.ua.

Релігійний символ встановлений на Контрактовій площі біля колеса огляду. На фото видно, що пошкодили табличку з назвою єврейської громади й поздоровленням з Ханукою.

Ханука є одним з найважливіших єврейських свят. Цьогоріч його відзначають з 10 по 18 грудня. За традицією, запалюють свічки на спеціальному свічнику, що символізує перемогу світла над темрявою.

Громада готує заяву в правоохоронні органи.

Нагадаємо, на Контрактовій площі у Києві 10 грудня чоловік перекинув один із релігійних символів єврейської громади — ханукію.

Вандалом виявився 36-річний місцевий житель Андрій Рачок, який оприлюднив відео свого вчинку на сторінці на Facebook. У ньому він розповів, що показує приклад "яким способом потрібно поводитися з чужинцями, які займаються узурпацією влади, окупацією територій, геноцидом", повалив ханукію, а потім заявив "Українці - ми сила, жидам могила".

Правоохоронці встановили собу правопорушника. Йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон назвав інцидент з ханукією в Києві актом антисемітизму та закликав українську владу відреагувати на такі дії.

На цей заклик відреагував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та засудив напад на ханукію.