Ватикан узгоджуватиме інвестиційну політику з католицьким вченням

21 липня, 11:00
Світові
Ватикан узгоджуватиме інвестиційну політику з католицьким вченням - фото 1
У Ватикані здійснено черговий крок у реформах фінансово-економічної сфери.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Впровадження в життя зведеної політики фінансових інвестицій Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану розпочнеться 1 вересня.

Нова політика спрямована на те, щоб інвестиції сприяли справедливішому світу, придатному для життя; вони повинні захищати реальну цінність майна Св. Престолу, породжуючи водночас дохід, достатній для стійкого фінансування своєї діяльності. Крім того, інвестиційна політика має відповідати вченню Католицької Церкви: таким чином, з інвестиційних проектів буде виключено все, що суперечить її основним принципам, таким як недоторканність людського життя, гідність людини та спільне благо; Інвестиції будуть націлені не на спекуляцію, а на продуктивну фінансову діяльність. Сектор для капіталовкладень вибиратиметься згідно з морально-культурними критеріями.

Куріальні відомства повинні будуть довірити свої фінансові вкладення Управлінню майном Апостольського Престолу (APSA), яке започаткує спеціальний єдиний фонд для інвестицій.

Для здійснення цієї реформи, відповідно до апостольської конституції Praedicare Evangelium, засновано Комітет з інвестицій, який оцінюватиме доцільність інвестиційних проектів різних ватиканських відомств, з особливою увагою на їхню відповідність принципам соціальної доктрини Церкви, параметрам прибутковості та ризику.