"Важливо, щоб діти в садку вже знали – що у нас відібрали Крим і окупували Донбас," - Яків Дов Блайх

"Важливо, щоб діти в садку вже знали – що у нас відібрали Крим і окупували Донбас," - Яків Дов Блайх - фото 1
Головний рабин України та Києва Яків Дов Блайх приїхав в Україну зі США понад 30 років тому. У його доробку – відкриття дитячих садочків, духовних шкіл, реставрація Хоральної синагоги. Його інтерв’ю вітчизняним та західним медіа під час окупації Криму й Донбасу стали внеском у репутацію України. Найбільшим завданням для України Яків Дов Блайх вважає  зберегти патріотизм, гордість національну, які є.

Про це рабин сказав в інтерв’ю Укрінформу.

"Я щороку беру псалом, який відповідає року Незалежності України (тобто зараз ми почали в 31 рік незалежності). Я щодня читаю цей псалом, я роздав президенту, прем'єр-міністру, всім – і кажу: слухайте, хлопці, моліться за Україну, читайте псалом, один псалом за Україну щодня... Були такі, які читали, я вам скажу точно – президент і прем'єр-міністр, інші, які читали протягом цього року. Я це вже роблю, здається, шість років", - розповів рабин.

На запитання, які загрози для України він вважаєте найгострішими на сьогодні, рабин Блайх відповів:

"Я ж не політик, я рабин. Але хочу вам сказати, що найбільша загроза для України – втрата самоусвідомлення, розуміння – заради чого ми тут. Україна – це слов'янська країна, яка доводить: ми можемо жити з демократією, зі свободою, можемо цінувати та поважати це. Але є інші, які вважають, що це не для нас, це для інших.Найбільше завдання для України – зберегти патріотизм, гордість національну, які є. І якщо ми, як українці – я говорю не як єврей, не як американець, не як рабин – якщо ми, як українці, не розуміємо, для чого і заради чого ми тут, чим ми повинні пишатися – то це найбільша стратегічна проблема".

Він розповів, що в 1992 році відкрив в Україні першу єврейську школу. І перший, і останній дзвінок у 1992 році почалися з Гімну України.

"Так було в Америці, де я виріс. Я сказав: якщо ми живемо в Україні, тоді ми повинні співати український гімн. Зараз, слава Богу, це робиться – практично у всіх школах. Важливо для України, щоб діти в дитячому садку вже знали – що таке Україна. Що у нас відібрали Крим і окупували Донбас – це теж, дійсно, загрози для України".