"Велика ганьба Сербської Церкви" - президент Чорногорії про інтронізацію митрополита СПЦ

07 вересня, 09:19
Світові
"Велика ганьба Сербської Церкви" - президент Чорногорії про інтронізацію митрополита СПЦ - фото 1
«Сьогодні в Цетіньє ми стали свідками великої ганьби Сербської Православної Церкви та уряду Чорногорії, сорому, безпрецедентного за довгу історію чорногорської держави, а також за всю історію Православ'я».

Про це заявив 5 вересня президент Чорногорії Міло Джуканович, коментуючи інтронізацію нового Чорногорського митрополита Іоаннікія, яка відбулася в обложеному протестуючими і поліцією місті, передає Портал «Credo.Press».

Сам митрополит і Сербський Патріарх Порфирій прибув на інтронізацію на вертольоті під посиленою охороною військових; представників уряду Чорногорії, які вважається просербськими, на інтронізації не було.

«Жорстоко зловживаючи державними ресурсами, перш за все армією і поліцією, і зовсім неправильно застосуванням силу проти мирних громадян, присутніх в історичній столиці Чорногорії, уряд Чорногорії забезпечив насильницьку інтронізацію митрополита Іоаннікія проти волі переважної більшості жителів Цетіньє і значної частини громадян Чорногорії. Тільки людина без гідності дозволила би собі таким чином потрапити в монастир Цетіньє вертольотом, що приземлився в історичній столиці Чорногорії під захистом броньованих щитів, і таким чином зганьбити престол святого Петра Цетіньського», - цитує Джукановича блог "Балканський оглядач ".

На думку президента Чорногорії, те, що трапилося поклало край тій повазі, яким ще користувався Сербський Патріархат в Чорногорії.

"Дзвони, які можна було почути після інтронізації і які повинні були стати дзвонами на честь нового митрополита Сербської Церкви в Цетіньє, насправді стали похоронними дзвонами для місії СПЦ і митрополії Цетиньской в ​​історичній столиці Чорногорії», - додав Джуканович.