Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення ПЦУ із собору в Сімферополі

Адвокат Сергій Заєць вважає, що ліквідація української православної громади в окупованому Криму межує з геноцидом. Так він прокоментував відмову Верховного суду РФ залишити ПЦУ собор у Сімферополі.

4 серпня Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної Церкви України (ПЦУ) з кафедрального собору в окупованому Сімферополі. Про це повідомив у Facebook адвокат Сергій Заєць.

Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення ПЦУ із собору в Сімферополі - фото 56490

 

Про це інформує видання "Гордон".

"Час бити на сполох... По суті це означає цілковиту ліквідацію української православної громади у Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Росія знищує ще одну українську релігійно-культурну групу і продовжує зачищення Криму від усього українського", – написав він.

За словами адвоката, одночасно з виселенням ПЦУ із собору в Сімферополі окупаційна влада намагається знести каплицю в Євпаторії.

"За тиждень до цього архиєпископ [Кримської єпархії ПЦУ] Климент дістав вимогу від судових приставів розібрати каплицю", – розповів Заєць.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

У березні 2019 року "міністерство майнових і земельних відносин Криму" подало позов із вимогою дострокового розірвання договору оренди будівлі, де розташований єдиний у Сімферополі храм ПЦУ – собор Володимира та Ольги. 28 червня "арбітражний суд" окупованого півострова задовольнив позов влади.

У липні Климент розповідав, що майно храму "розграбували і поламали".

Єпархія просила апеляційний "суд" скасувати рішення першої інстанції.

29 серпня підконтрольний Росії 21-й арбітражний апеляційний суд в окупованому Севастополі залишив чинним рішення про розірвання договору оренди приміщень кафедрального собору ПЦУ у Криму.

У квітні 2020 року у МЗС України зазначали, що окупаційна влада у Криму продовжує систематичні гоніння релігійних громад ПЦУ на території півострова.