Верховний Суд відправив на новий розгляд справу протестанта, який відмовляється воювати через релігійні мотиви

31 травня, 11:25
Суспільство
Верховний Суд відправив на новий розгляд справу протестанта, який відмовляється воювати через релігійні мотиви - фото 1
Верховний Суд скасував обвинувальний вирок громадянину України Віталію Алексієнку, який за релігійними мотивами не хотів вбивати людей. Його справу відправили на новий розгляд.

Про це розповіли у Європейському бюро з питань відмови від військової служби (ЕBCO), інформує ZMINA.

Віталій Алексієнко переселенець з Донеччини, який мешкає на Івано-Франківщині. Чоловік протестант, тож за релігійними переконаннями не може братися за зброю. У Європейському бюро з питань відмови від військової служби його та інших людей зі схожими історіями називають “в’язнями сумління”.

До військкомату у Коломиї чоловіка викликали влітку минулого року, а вже у лютому поточного його засудили.

У в’язниці протестант мав провести рік, але Верховний Суд постановив негайно звільнити його з місць позбавлення волі та провести новий розгляд у суді першої інстанції. Перед засіданням делегат EBCO Дерек Бретт приїхав зі Швейцарії та передав суддям заяву на підтримку Алексієнка.

У ній підписанти порадили “не плутати злочин ухилення від призову, передбачений статтею 336 КК України, з законною реалізацією права людини на відмову від військової служби з мотивів сумління, передбаченого статтею 35 Конституції України, статтею 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права”.

Своє звільнення вже прокоментував й сам Алексієнко, зазначивши:

“Все-таки Господь Бог є і не залишає своїх дітей… Сьогодні та на вихідні буду відпочивати та молитися, а з понеділка шукатиму роботу… Оскільки мені призначили новий суд, я також буду просити, щоб мене виправдали”.

Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого минулого року. Її, як і режим воєнного стану, періодично подовжують на 90 днів.