"Ви є паствою Церкви України, яку очолює Митрополит Київський Епіфаній, - Варфоломій I до грецької діаспори

"Ви є паствою Церкви України, яку очолює Митрополит Київський Епіфаній, - Варфоломій I до грецької діаспори - фото 1
Патріарх Варфоломій 23 серпня звернувся  до греків України.

За словами Вселенського Патріарха, в Херсонесі у Криму перші сліди грецької присутності датуються 7-им століттям до н. е. Греки після переселення з Кримського півострова відновлюють громади в Києві, в Одесі, в інших містах, зокрема у Маріуполі, у прибережних регіонах Азовського моря. Маріупольський державний університет гуманітарних наук становить найважливіший дослідницький та освітній центр вивчення та викладання грецької мови. Численні грецькі громади функціонують на території України.

Звертаючись до греків України Вселенський Патріарх наголосив:

"Ви є паствою очолюваної Блаженнішим Митрополитом Київським кір Епіфанієм Святішої Церкви України, так само як українці та україномовні Константинополя становлять відповідно паству Святої Великої Церкви Христової. Наша еклезіологія заснована на географічних принципах та керується критерієм наявності парафій, а не походженням мови чи культури. Усі православні, які проживають у межах однієї єпархії, Помісної Української церкви становлять виключно її паству, а не країн їхнього походження.

Маючи канонічного захисника та пастиря всіх православних у Києві, Предстоятеля Святішої Церкви України Блаженнішого кір Епіфанія, ми радіємо та прославляємо ім’я Господа, який піклується як пастир про довірену йому паству без дискримінації, але з поважністю, любов’ю, розсудливістю та ніжною материнською любов’ю до всіх. Будучи біля нього і слідуючи вказівкам його добрих кліриків та співробітників, ви можете вільно розвивати традиції, звичаї та звички відповідно до вашого походження".

Він закликав греків зберігати те, що вони отримали від предків: "Православну віру та грецьку мову нашу культивуйте, діти у Господі, усім вашим єством, докладаючи зусиль зі священною старанністю та істинною любов’ю. Грецька, окрім того, що це мовна вісь культури, це «материнська мова християнськості»... Не забувайте ніколи слова великого поета Одисеаса Елітиса що наша мова є не лише засобом спілкування, але і «носієм моральних цінностей».