Відбулася богословська онлайн-конференція про віру, служіння і пророче свідчення в світі, що змінюється

09.10.2020, 09:14
Культура
Відбулася богословська онлайн-конференція про віру, служіння і пророче свідчення в світі, що змінюється - фото 1
5 жовтня 2020 року відбулася Міжнародна богословська онлайн-конференція «Есхатологічне співтовариство: віра, служіння і пророче свідчення в світі, що змінюється».

Організаторами конференції виступили Європейська баптистська федерація, Західноєвропейський інститут богослов'я, Співдружність європейських євангельських богословів, Одеська богословська семінарія ЄХБ, Коледж Сперджена, анабаптистське менонітське співтовариство.

В ході конференції обговорювалися проблеми самосвідомості Церкви як есхатологічної спільноти, пророчого свідоцтва Церкви в умовах кризи технократичної цивілізації, есхатологічної присутності Христа в літургійних практиках.

Крім цього розглядалися виклики, з якими стикається богословська освіта в контексті радикальних трансформацій форм соціальної взаємодії і пошуку освітніх стратегій для постіндустріального світу.

Серед доповідачів були видатні зарубіжні (Тоні Пек, Іан Рандалл, Ентоні Кросс) і вітчизняні (Сергій Санніков, Михайло Черенков, Юрій Чорноморець, Людмила Филипович) богослови і філософи.

За словами організаторів, конференція не випадково відбулася саме 5 жовтня. У цей день відзначав свій сімдесятирічний ювілей відомий український баптистський богослов, доктор філософських наук Сергій Вікторович Санніков. Відзначаючи вагомий внесок Сергія Саннікова в розвиток баптистського і євангельського богослов'я в цілому, доповідачі вели діалог з його поглядами на методологічні основи богослов'я і сакраментологіческіе вимірювання церковного буття, розумінням міссіональної природи Церкви, трактуванням західноєвропейської євангельській традиції.

Озвучені доповіді увійшли до складу збірника статей, який був представлений в ході конференції (Стикаючись з таємницею: збірник статей в честь сімдесятиріччя С.В. Санникова. - Редкол .: А. Гейченко, Т. Дятлик, М. Рейбер, Дж. Т. Серль, Р. Соловій. – Рівне: ПП “Формат-А”, 2020).