Відійшов до вічності єпископ-емерит УГКЦ в США Роберт Москаль

07 серпня, 18:54
Католики
Відійшов до вічності єпископ-емерит УГКЦ в США Роберт Москаль - фото 1
7 серпня 2022 року на 85-му році життя відійшов до вічності владика Роберт Москаль, перший правлячий архиєрей Української католицької єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Парма (Огайо, США).

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ з посиланням на пресслужбу Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

Довідка:

РОБЕРТ (Москаль), колишній єпископ Пармський УГКЦ. Народився 24 жовтня 1937 року у місті Карнегі (Пенсільванія, США). Три роки навчався у початковій школі у місті Карнегі, відтак - ще три роки — у початковій школі в Шауні (у східному Карнегі) і два роки в середній школі у Кларк Юніорі.

1951 року вступив до Малої семінарії Святого Василія Великого у м. Стемфорді (Коннектикут). 1955 року вступив до Великої семінарії у Стемфорді і через 4 роки здобув науковий ступінь бакалавра філософії. 1963 року захистив ліцензіат з богослов’я при Католицькому університеті та семінарії Святого Йосафата у Вашингтоні.

3 червня 1961 року – склав перші монаші обіти та отримав піддияконські свячення; 14 квітня 1962 року – дияконські свячення; 25 березня 1963 року – єрейські свячення. Після свячень обіймав посаду секретаря в канцелярії Архиєпископа Філадельфійського водночас творив парафію у м. Варингтоні (Пенсільванія). Водночас навчався у Філадельфійській музичні академії та консерваторії. У 1967 році призначений віце-канцлером Філадельфійської архиєпархії.

У 1977 році обраний президентом Асоціації українців-католиків в Америці “Провидіння”.

3 серпня 1981 року Папа Іван Павло II та Синод єпископів УГКЦ, на якому головував Блаженніший Патріарх Йосиф Сліпий, номінували о. прелата Роберта Москаля єпископом. Єпископська хіротонія відбулася 13 жовтня 1981 року в кафедральному храмі Непорочного Зачаття у Філадельфії.

3 грудня 1983 року Папа створив нову єпархію Святого Йосафата у м. Пармі (Огайо) та призначив владику Роберта її першим єпархом. Введення на престол відбулося 29 лютого 1984 року.

29 липня 2009 року Папа Бенедикт ХVІ прийняв зречення владики Роберта Михаїла (Москаля) з уряду єпарха Пармського.