«Відьмацький капелюх» на головній ялинці України протестанти вимагають замінити Різдвяною зіркою

12.12.2020, 01:12
Культура
«Відьмацький капелюх» на головній ялинці України протестанти вимагають замінити Різдвяною зіркою - фото 1
Провідні протестантські церкви висловили стурбованість через капелюх на головній ялинці країни замість традиційної  різдвяної зірки. Про це йдеться у зверненні до міського голови Віталія Кличка.

У зверненні зазначається, що протестантські церкви турбує нехтуванням релігійними почуттями мільйонів українців, інформує Главком.

«Починаючи з середніх віків, європейська традиція встановлення прикрашеної ялинки на Різдво, яка пізніше набула поширення і на наших теренах, мала саме релігійне і глибоко символічне значення. Так, сама ялинка, будучи вічнозеленим деревом, символізує вічне життя, дарувати яке людям і прийшов Ісус Христос. Ялинка завжди увінчувалася зіркою в пам’ять про Різдвяну зірку, яка вела мудреців на поклоніння новонародженому Христу», - наголошується представники церков.

У зверненні підкреслюється, що Різдво Ісуса Христа є історичною подією, яка святкується у всьому світі, незалежно від можливих розбіжностей у традиціях святкування, тому різдвяні символи і надалі не повинні втрачати свого значення і не можуть бути замінені іншими.

«З огляду на зазначене, прикрашення центральної ялинки не традиційною зіркою, а капелюхом, який сприймається саме як відьмацький атрибут, є нехтуванням та образою релігійних почуттів киян та інших громадян нашої країни, які є християнами. Особливого цинізму ситуація набуває з огляду на те, що це відбувається на Софійській площі, яка має сакральне значення для усіх християн нашої країни, і на фоні Святої Софії», - стверджують представники протестантських церков.

«Ми готові допустити, що автори саме такої концепції зовнішнього вигляду центральної ялинки припустилися цього через незнання її символічного різдвяного значення і не мали на увазі образити релігійні почуття віруючих громадян. У такому випадку доречною була би зміна концепції і увінчування ялинки саме зіркою, а не капелюхом», - йдеться у зверненні.

Протестанти закликали замінити «відьмацький капелюх» центральної ялинки на Софійській площі традиційною Різдвяною зіркою.

10 грудня ялинка на Софійській площі вже отримала святкове вбрання (фото). Верхівку ялинки у вигляді капелюха встановили ще минулого тижня, з того часу у суспільстві відбуваються бурхливі обговорення цієї "прикраси".