"Відповідальність за довкілля не є лише турботою однієї Церкви в Україні», - Глава УГКЦ

"Відповідальність за довкілля не є лише турботою однієї Церкви в Україні», - Глава УГКЦ - фото 1
Людина через спосіб життя і хижацький вигляд сучасної цивілізаціїстала причиною і водночас жертвою теперішньої екологічної кризи, що набуває глобальних масштабів. Таку думку висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав у листі до учасників 13-го Екуменічного соціального тижня під назвою «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії», який відбувається у Львові 7–10 жовтня 2020 року.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Господь Бог створив людину як вінець свого творіння. Людина завдяки своїй творчості покликана бути іконою Творця, управителькою створеного світу, щоби забезпечити його гармонійний розвиток», – наголосив Предстоятель.

«Констатую, що відчуття відповідальності за довкілля не є лише турботою якоїсь однієї Церкви в Україні. Дуже важливо, щоб ця благородна справа поваги до створеного світу та пошана до Бога-Творця сьогодні стала спільним зусиллям усіх християн України, щоб тема екологічного навернення набрала екуменічного характеру. У цій ділянці ми можемо і повинні багато зробити разом, зокрема з нашими православними братами», – вважає Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав нагадав слова Папи Франциска, який в своїй екологічній енцикліці «Laudato Si» зазначає: «Руйнування довкілля є надзвичайно серйозною проблемою, і не лише тому, що Господь довірив цей світ людині, а й тому, що саме людське життя є даром, який потрібно захищати від різних негативних впливів».

Як РІСУ інформувала, 7–10 жовтня 2020 року в онлайн-форматі відбувається «13-ий Екуменічний соціальний тиждень». Дискусії та конференції транслюються на платформі Zoom, а також через Facebook та YouTube.

Форум організований у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні, за сприяння Львівської міської ради та експертної підтримки Управління екології міста, Ініціативи «Чисте місто», МБО «Екологія. Право. Людина», Українського католицького університету (Інститут лідерства та управління, Інститут релігії та суспільства, Львівська бізнес-школа, Програма соціальної роботи, Асоціація випускників), Екобюро Української Греко-Католицької Церкви, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. Франка, Міжнародного центру «Інтеграція», Освітньо-методичного центру імені О. Дзеровича, ГО «Центр екобогослов'я та сталого розвитку» та ін.