ХІІІ Екуменічний соціальний тиждень про діяльну інтегральну екологію розпочався

Учасники пресконференції - фото 1
Учасники пресконференції
Джерело фото: Прінтскріни з онлайн-трансляції
Щоб “Почути крик Землі” сьогодні у Львові і не тільки зберуться представники різних конфесій, бізнесу, держави, освіти та громадських організацій. Чотири дні вони шукатимуть відповіді на екологічні виклики сьогодення. Дискусії та конференції транслюватимуться онлайн.

Цього року основним акцентом Екуменічного соціального тижня є інтегральна екологія. Соціальний форум є співзвучним із тими заходами, що зараз відбуваються по всьому світі, оскільки Папа Франциск присвятив цей рік питанням екології.

Ініціатором форуму є Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету. На брифінгу з нагоди відкриття тижня його директор Павло Смицнюк наголосив, що в основі форуму лежить трактування Папою Франциском інтегральної екології як способу мислення, який поєднує різні сфери життя.

“Церкви зближуються одна з одною, коли спільно хочуть щось зробити корисне”, — говорить він про екуменічну доцільність у проблемах екології.

Павло Смицнюк - фото 59606
Павло Смицнюк

 

ХІІІ Екуменічний соціальний тиждень відбуватиметься впродовж 4 днів, об’єднає 17 подій та 80 спікерів із 8 країн (Україна, Німеччина, Франція, Греція, США, Австрія, Ватикан, Канада). Щодо учасників події, організатори називають близько 500 слухачів із 12-ти країн світу.

Координатор форуму Ірина Кітура зауважує, для організаторів було важливо зібрати до обговорення представників із різних середовищ: бізнесу, журналістики, соціальних ініціатив та зробити акцент на екуменічність, коли долучаються різні конфесії.

“Ми не є першим форумом ні в Україні, ні в світі, але в нас міждисциплінарний підхід. Ми використовуємо цей майданчик, щоб перезнайомити цих людей для спільних рішень”, — говорить вона.

Ірина Кітура - фото 59605
Ірина Кітура

 

“Гарно, що діє ця стратегія форуму, коли ми можемо чути одне одного: щоб богослов міг почути бізнесмена і навпаки, — говорить богослов о. Олег Кіндій, директор ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку». — Важливо у перспективі людина-світ, із позиції різних стейкхолдерів — релігійних організацій, бізнесу, громадських організацій обговорювати тему екології, щоб ми справді чули одне одного на користь нашого суспільства”. На його думку, добре, що завдяки понтифіку питання екології вийшло на чільне місце і завдання форуму — вчитуватися і реалізовувати це.

о. Олег Кіндій - фото 59607
о. Олег Кіндій

 

Поняття інтегральної або цілісної екології у своїй енцикліці “Laudato si'” (ред. — хвала Тобі) розвив Папа Римський Франциск ще 5 років тому. Маючи на увазі те, що все в екології тісно пов'язане, і що ми маємо залишити своїм нащадкам Землю не у спустошеному стані. Інтегральна екологія, на думку Папи, також тісно пов’язана з концепцією спільного блага, що є сумою умов суспільного життя, які дозволяють як окремим людям, так і групам ставати кращими.

Ольга Мелень-Забрамна - фото 59609
Ольга Мелень-Забрамна

 

На брифінгу онлайн також була присутня Ольга Мелень-Забрамна – керівниця юридичного відділу МБО «Екологія. Право. Людина», що була долучена до перекладу енцикліки разом із Екобюро УГКЦ, та Олександра Сладкова, начальниця екоуправління Львівської Міської ради.

Олександра Сладкова - фото 59608
Олександра Сладкова

 

Опісля брифінгу у храмі УКУ Софії Премудрості Божої відбулася Літургія, яку очолив митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк).

Довідка: ХІІІ Екуменічний соціальний тиждень організовано у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні, за сприяння Львівської міської ради та експертної підтримки Управління екології міста, Ініціативи «Чисте місто», МБО «Екологія. Право. Людина», Українського католицького університету (Інститут лідерства та управління, Інститут релігії та суспільства, Львівська бізнес-школа, Програма соціальної роботи, Асоціація випускників), Екобюро Української греко-католицької церкви, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. Франка, Міжнародного центру «Інтеграція», Освітньо-методичного центру ім. О. Дзеровича, ГО «Центр екобогослов'я та сталого розвитку» та ін.