Війна в Нагірному Карабасі не вирішила конфлікт, - Католикос всіх вірмен

14.10.2021, 10:15
Світові
Війна в Нагірному Карабасі не вирішила конфлікт, - Католикос всіх вірмен - фото 1
Війна в Нагірному Карабасі восени 2020 роки не привела до вирішення проблем, а породила нові трагедії і викликала нові проблеми, заявив Католикос всіх вірмен Гарегін Другий.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Війна не є способом вирішення проблем, і ця війна фактично не привела до вирішення проблем, а породила нові трагедії і викликала нові проблеми. Неможливо творити мир військовим шляхом, під прицілом зброї, неможливо досягти солідарності і співробітництва, маніпулюючи фактором військовополонених, сіючи ненависть до вірмен", - сказав Гарегін Другий на тристоронній зустрічі в Москві з Патріархом Кирилом і главою Духовного управління мусульман Кавказу Аллахшукюром Паша-заде.

За його словами, Вірменія сподівається, що зможе подолати виклики за підтримки дружніх, миролюбних країн, міжнародного співтовариства і організацій.

"Ми також сподіваємося, що в цьому складному становищі влада Азербайджану відмовиться від своїх експансіоністських зазіхань, які можуть привести регіон до нової, більш широкомасштабної війни", - додав він.

Гарегін Другий звернувся до шейх-уль-ісламу Паша-заде, висловивши надію, що ця зустріч забезпечить результати через його посередництво перед владою Азербайджану, зокрема у вирішенні гуманітарних питань, нагальних духовних і релігійних проблем, а також утвердження миру в житті двох народів.

Гарегін Другий заявив, що мирне врегулювання карабаського конфлікту не має альтернативи з точки зору встановлення стабільності і миру, гарантування безпечного життя в регіоні.