• Головна
  • Новини
  • "Військові злочинці не потрапляють у чистилище, вони йдуть відразу у пекло", - представник України в Раді Безпеки ООН...

"Військові злочинці не потрапляють у чистилище, вони йдуть відразу у пекло", - представник України в Раді Безпеки ООН

24.02.2022, 10:55
"Військові злочинці не потрапляють у чистилище, вони йдуть відразу у пекло", - представник України в Раді Безпеки ООН - фото 1
Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН в зв’язку зі зверненням російських окупаційних адміністрацій в Донецьку та Луганську до Росії із запитом про надання військової підтримки, що є подальшою ескалацією безпекової ситуації. У час засідання Радбезу Путін оголосив початок війни з Україною.

Відкриваючи засідання, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що остання доба "була сповнена чуток і вказівок на наступальні дії щодо України".

"Я ніколи в них не вірив. І я помилявся. І я не хочу сьогодні помилятися. Якщо загроза справжня, хочу сказати: президенте Путіне, зупиніть свої війська, щоб вони не атакували Україну, дайте шанс миру та багатьом людям, що вже загинули", — сказав він. Його слова передає "Суспільне".

За словами представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, засідання Радбезу відбувається тому, "що ми вважаємо, що вторгнення Росії неминуче".

"Сьогодні ми бачили, що Росія закрила повітряний простір та пересуває війська на Донбас і на бойові позиції. І ми тут сьогодні для того, щоб сказати Росії: зупиніться та поверніться на свої кордони", — зазначила дипломатка.

Представниця Ірландії при ООН Джеральдін Нейсон наголосила, що світ "підтримує Україну та народ України", але "дипломатичний шлях врегулювання конфлікту зараз дуже вузький".

Представниця Норвегії заявила, що існує "загроза війни в Європі", та закликала Росію відвести війська. А представник Китаю заявив, що "уважно стежить" за ситуацією, і закликав обидві сторони до "стриманості". Пекін вважає, що шлях до мирного врегулювання конфлікту ще не закрито, додав дипломат.

На засіданні Радбезу виступив і представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця. Він наголосив: "Військові злочинці не потрапляють у чистилище, вони йдуть відразу у пекло".